Lietuvoje patvirtinus omikron atmainą I. Šimonytė siunčia aiškią žinutę: skiepykitės trečiąja doze

Lietuvoje patvirtinus omikron atmainą I. Šimonytė siunčia aiškią žinutę: skiepykitės trečiąja doze


Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad, trečiadienį Lietuvoje patvirtinus du omikron atmainos koronaviruso atvejus, apie ribojimus kol kas nėra svarstoma. Ministrės pirmininkės teigimu, pagrindine pandemijos valdymo priemone išlieka skiepai.


„Esame jau turbūt įvardiję anksčiau, kad papildomi apribojimai bus svarstomi, priklausomai nuo tos dinamikos, kurią matysime ligoninėse. Kol kas ligoninėse matome stabilią dinamiką. Ji nėra labai džiuginanti, bet ji yra kokias pastarąsias dvi savaites tokia, drįsčiau vadinti, plokščia“, – sako I. Šimonytė.


Pasak premjerės, diskusijos dėl ribojimų kiltų tuo atveju, jei gydymo įstaigose būtų pastebėti reikšmingi pokyčiai.


„Jeigu matysime, kad lovos vėl pildosi sparčiau, žinoma, prie diskusijų reikės grįžti, ir tie sprendimai buvo paskelbti viešai. Tai, manau, panašiai kaip su trąšomis, nenorėčiau užbėgti už akių ir sakyti, kad kažkas kažkada bus“, – kalbėjo I. Šimonytė.


Be to, ministrė pirmininkė pridūrė, kad, siekiant suvaldyti naujos omikron atmainos paplitimą, bus atsižvelgta ir į kitų šalių patirtis.

REKLAMA


„Dabar turbūt pagrindinis uždavinys yra akylai stebėti situaciją, vykdyti sekoskaitos tyrimus, vertinti, kaip klostosi padėtis kitose šalyse, kur omikron paplitimas yra gerokai platesnis ir kur galėsime po kažkurio laiko daryti išvadas, kiek tai pasunkina hospitalizacijų statistiką ir mirčių statistiką. Pagal tai tuos savo sprendimus modeliuoti. Dabar pagrindinė žinutė yra skiepytis trečiąja doze“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.


Lietuvoje trečiadienį patvirtinti du omikron atmainos koronaviruso atvejai. Sveikatos apsaugos ministerija ragina gyventojus atsakingai vertinti susidariusią situaciją ir imtis visų veiksmų, kad būtų užkirstas kelias atmainos plitimui.


Ministerija ragina gyventojus vengti susibūrimo vietų ir laikytis saugaus atstumo, naudoti tinkamas apsaugos priemones, pageidautina – respiratorius, pajutus bent menkiausius peršalimo simptomus – iškart izoliuotis ir testuotis, tokiu būdu apsaugant aplinkinius nuo šio sparčiai plintančio viruso.


SAM taip pat pabrėžia, kad šiuo metu efektyviausia apsauga nuo COVID-19 ir jos atmainų yra vakcinacija. Kaip rodo kitų valstybių preliminarūs duomenys, pagal pilną vakcinacijos schemą prieš keturis mėnesius ir anksčiau pasiskiepijusiems asmenims sustiprinamoji dozė tris kartus sumažina riziką užsikrėsti naująja omikron atmaina. Neseniai pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusių žmonių tikimybė užsikrėsti mažėja perpus.