Įžvelgia žaislų su charakteriu naudą: jie padeda ne tik vaikams, bet ir tėvams

Įžvelgia žaislų su charakteriu naudą: jie padeda ne tik vaikams, bet ir tėvams


Žaisdami vaikai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir lavina savo kūrybiškumą, fantaziją, mokosi naujų dalykų. Viena mėgstamiausių vaikų žaidimo formų – žaidimas vaidmenimis, psichologų teigimu, yra naudingas vaikų kūrybiškumui, gebėjimui pažinti pasaulį ir ugdyti socialinius įgūdžius. Dėl to vaikams gali būti naudingi skirtingus personažus ar asmenybes įkūnijantys žaislai.


Fizinis žaislas suteikia įvairesnę patirtį


Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad vis labiau ekranų ir virtualios realybės dominuojamame amžiuje įprastų apčiuopiamų žaislų pamiršti nereikėtų, nes jie vaikui gali suteikti įvairesnius jutimus apimančias ir labiau daugialypes patirtis. Be to, materialūs žaislai palieka daugiau vietos vaiko fantazijai, kuri yra labai svarbi kūrybiniams gebėjimas.


„Žaisdamas žaidimus kompiuterio ar telefono ekrane vaikas taip pat ugdo tam tikrus savo įgūdžius. Vis tik žaisdamas kompiuterinius žaidimus ar žiūrėdamas animacinius filmus vaikas pasaulį suvokia išskirtinai per vaizdus ir garsus. Tuo metu žaidžiant su materialiais apčiuopiamais žaislais į pasaulio pažinimą pajungiama daugiau jutiminių potyrių ir tuo pačiu aktyvuojama daugiau smegenų dalių. Vaikas su žaislu gali žaisti realaus pasaulio aplinkoje ir tuo pačiu ją tyrinėti. Be to, žaidžiant su fiziniu žaislu tenka daug labiau kliautis savo fantazija, kuri tokiu būdu lavinama“, – sako O. Lapinas.


Anot psichoterapeuto, vaikų vaizduotei itin naudingi gali būti žaislai, kurie leidžia vaikui įsijausti į vieno ar kito personažo vaidmenį. Žaisdamas su skirtingais personažais vaikas kaskart kuria naujas istorijas ir nuolat „keičia savo kailį“. Tai ugdo vaiko kūrybiškumą, padeda jam geriau suprasti ir išreikšti skirtingas emocijas.

REKLAMA


„Jeigu su skirtingus personažus įkūnijančiais žaislais mažasis žaidžia kartu su kitais vaikais, tai neabejotinai prisideda ir prie jo socialinių įgūdžių vystymosi, padeda išmokti perprasti kitų žmonių elgseną ir motyvus. Tokie žaislai gali tapti priemone, skatinančia socializavimąsi. Be abejo, nereikėtų manyti, kad vaiko ugdymui pakanka vien žaislų. Tam visuomet svarbiausias yra tėvų vaidmuo“, – pažymi O. Lapinas.


Pamėgo „Trolių“ personažus


Skirtingas asmenybes įkūnijantys žaislai daugeliu atveju yra artimesni ir patiems vaikams. Tai rodo populiarūs mažųjų pamėgtos filmų serijos „Troliai“ personažai, kuriais paremtų žaislų kolekcija pristatoma lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse. Išskirtinių žaislų kolekciją sudaro pagrindiniai šalies kino teatruose rodomo filmo „Troliai 2“ herojai – Deimančiukas, Popytė, Karalienė Barba ir Karalius Troleksas, o taip pat Kuperis ir Šakius. Joje taip pat yra ir specialūs „Trolių“ kūrybiniai rinkiniai bei kiti šio prekės ženklo produktai.


„Šie spalvingi personažai išties užkariavo mažųjų širdis, todėl džiaugiamės, kad „Trolių“ muzikinis turas neaplenkė mūsų tinklo parduotuvių. Kiekvienas iš pliušinių žaislų kolekcijoje įkūnija skirtingą filmo personažą su išskirtiniu charakteriu ir išvaizda. Dėl to vaikams lengva įsijausti į savo mėgstamų herojų vaidmenį ir patiems kurti naujas „Trolių“ pasaulio istorijas“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.