Šis pavasaris bus šiltesnis nei įprastai

Šis pavasaris bus šiltesnis nei įprastai


Jungtinės Tautos teigia, kad gruodžio mėnesį piką pasiekęs šildantis El Ninjo orų reiškinys buvo vienas iš penkių stipriausių kada nors užfiksuotų, ir prognozuoja, kad nuo dabar iki gegužės oro temperatūra bus aukštesnė už normą.


Nors El Ninjo dabar pamažu silpsta, jo poveikis išliks ir artimiausiais mėnesiais, nes didins šiltnamio efektą sukeliančių dujų atmosferoje sulaikytą šilumą, teigė JT Pasaulinė meteorologijos organizacija (PMO).


Todėl „kovo-gegužės mėnesiais beveik visose sausumos teritorijose prognozuojama aukštesnė nei įprasta temperatūra“, – teigiama PMO naujausioje ketvirčio ataskaitoje.


El Ninjo – didelio masto paviršiaus temperatūros pakilimas Ramiojo vandenyno centrinėje ir rytinėje pusiaujo dalyje – paprastai daro didžiausią poveikį pasaulio klimatui kitais metais po jo pasireiškimo, šiuo atveju 2024-aisiais.


Tai natūraliai susiklostantis klimato modelis, paprastai susijęs su padidėjusiu karščiu visame pasaulyje, taip pat sausromis vienose pasaulio dalyse ir gausiomis liūtimis kitose.


Šis orų reiškinys vidutiniškai pasitaiko kas 2-7 metus, o jo epizodai paprastai trunka nuo 9 iki 12 mėnesių.


Orų sąlygos svyruoja tarp El Ninjo ir priešingo, paprastai vėsinančio, reiškinio La Ninja, o tarp šių dviejų reiškinių būna neutralių momentų.


AFP inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 22 (2024)

    Savaitė - Nr.: 22 (2024)