Europos Komisijai parūpo, kokias priemones apsaugoti vaikus naudoja „TikTok“ ir „YouTube“

Europos Komisijai parūpo, kokias priemones apsaugoti vaikus naudoja „TikTok“ ir „YouTube“


„TikTok“ ir „YouTube“ turi pateikti daugiau informacijos apie tai, kokios priemonės naudojamos apsaugoti jaunuosius šių socialinių tinklų platformų vartotojus, pranešė Europos Komisija.


Remdamasi naujuoju ES skaitmeninių paslaugų įstatymu, Komisija ketvirtadienį pateikė oficialų prašymą suteikti informacijos.


„TikTok“ ir „YouTube“ privalo iki mėnesio pabaigos paaiškinti, kokių priemonių imamasi apsaugoti nepilnamečius, įskaitant jų fizinę ir psichinę sveikatą.


Priklausomai nuo bendrovių pateiktos informacijos, Komisija gali priimti sprendimą pradėti teismo procesą ir skirti platformoms baudą.


„TikTok“ prieš beveik tris savaites jau gavo vieną prašymą pateikti informaciją apie platformoje plintančias melagienas ir neapykantą kurstančias kalbas, susijusias su karu Gazoje.


Antradienį Briuselyje surengtame susitikime bendrovės atstovas pabrėžė, kad nuo tada, kai spalio 7 d. „Hamas“ užpuolė Izraelį, iš platformos buvo pašalinta milijonai įrašų.


Pagal naująjį ES skaitmeninių paslaugų įstatymą, tokios platformos, kaip „Facebook“, X, „Google“ ir kt. turi imtis griežtesnių veiksmų, siekiant užkirsti kelią nelegaliai medžiagai, įskaitant neapykantą kurstančias kalbas internete. To nepadarius, joms grėstų didelės baudos.


DPA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)