Viena – vėl labiausiai tinkamas gyventi miestas

Viena – vėl labiausiai tinkamas gyventi miestas


Austrijos sostinė Viena - ir vėl labiausiai gyventi tinkamas miestas pasaulyje, teigiama ketvirtadienį paskelbtoje metinėje „Economist Intelligence Unit“ (EIU)“ ataskaitoje.


Ukrainos sostinė Kyjivas šiemet nebuvo įtraukta, kai Rusija vasario pabaigoje įsiveržė į šalį, o Rusijos Maskvos ir Sankt Peterburgo miestai reitinge nukrito žemyn dėl „cenzūros“ ir Vakarų sankcijų poveikio.


Viena išplėšė aukščiausią vietą iš Oklando, kuris dėl koronaviruso pandemijos apribojimų nukrito į 34 vietą, teigiama EIU pranešime. „Viena, nukritusi į 12 vietą mūsų reitinge 2021 m. pradžioje, kai jos muziejai ir restoranai buvo uždaryti, nuo to laiko atsigavo ir iškopė į pirmąją vietą – poziciją, kurią užėmė 2018 ir 2019 m.“, – sakoma pranešime. „Stabilumas ir gera infrastruktūra labiausiai patraukia jos gyventojus, taip pat gera sveikatos priežiūra ir daugybė kultūros bei pramogų galimybių“.


Europa puikuojasi šešiais miestais iš dešimties geriausių. Po Austrijos sostinės seka Danijos sostinė Kopenhaga ir Šveicarijos Ciurichas. Šeštą vietą užėmė kitas Šveicarijos miestas Ženeva, septintas – Vokietijos Frankfurtas, devintas – Nyderlandų Amsterdamas.

REKLAMA


Gerai pasirodė ir Kanada. Kalgaris užėmė trečią vietą, Vankuveris – penktą, Torontas – aštuntą. Japonijos Osaka ir Australijos Melburnas dalijasi dešimtąja vietą.


Prancūzijos sostinė Paryžius užėmė 19 vietą – 23-imis vietomis aukščiau nei pernai. Belgijos sostinė Briuselis buvo 24-oje vietoje, iškart po Kanados Monrealio. Jungtinės Karalystės sostinė Londonas pasaulyje yra 33-as pagal gyvenimo sąlygas miestas, Ispanijos Barselona ir Madridas užėmė atitinkamai 35 ir 43 vietas. Italijos Milanas - 49 vietoje, JAV miestas Niujorkas – 51-as, Kinijos Pekinas – 71-as.


Libano sostinė Beirutas, 2020 m. nuniokotas sprogimo uoste ir susiduriantis su žlugdančia finansų krize, neįtrauktas į verslo krypčių reitingą, kaip ir Ukrainos sostinė Kyjivas - Rusijos invazija vasario 24 d. privertė EIU neįtraukti miesto į savo tyrimą.


Rusijos sostinės Maskvos reitingas nukrito 15 vietų, Sankt Peterburgo – 13 vietų. „Besitęsiantį konfliktą lydi didėjanti cenzūra“, – pažymima pranešime. „Dėl Vakarų ekonominių sankcijų Rusijos miestuose pastebimi kultūros ir aplinkos apribojimai“.


Kiti Rytų Europos miestai laikomi mažiau stabiliais dėl karo Ukrainoje keliamos „padidėjusios diplomatinės įtampos“.


Karo draskomos Sirijos sostinė Damaskas lieka mažiausiai gyventi tinkamas miestas planetoje.


Daugiau >>