Įkvepiantis Estijos pavyzdys: kodėl visas šalies mokyklas nuspręsta aprūpinti sparčiausiu Wi-Fi ryšiu?

Įkvepiantis Estijos pavyzdys: kodėl visas šalies mokyklas nuspręsta aprūpinti sparčiausiu Wi-Fi ryšiu?


Kol pasaulis, reaguodamas į pandemijos iššūkius, bandė sparčiai prisitaikyti prie skaitmeninio mokymosi formato, prieš daugumą šalių į priekį netikėtai išsiveržė Estija. Ilgus metus besitęsiančios šios šalies investicijos į skaitmeninę edukaciją davė vaisių kaip tik tada, kai to labiausiai reikėjo, ir padėjo išvengti kitoms valstybėms kylančių iššūkių.


Tačiau Estija nusprendė žengti dar vieną švietimo sistemos skaitmenizacijos žingsnį – visas šalies mokyklas aprūpinti sparčiausiu Wi-Fi ryšiu.


Įžvalgi ir į naujausias technologijas orientuota politika


Estijos visuomenė tarptautinėje bendruomenėje dažnai įvardijama kaip viena labiausiai pažengusių. Didžioji dauguma paslaugų šioje valstybėje yra visiškai skaitmenizuotos, įskaitant viešąjį administravimą, balsavimą, sveikatos apsaugą ir švietimą. Dėl to visiškai nenuostabu, jog valstybinėse mokyklose dar prieš pandemiją veikė moderni skaitmeninė infrastruktūra, kuri tobulinama iki šiol.


Už tai atsako Estijos švietimo ir mokslo ministerija, kuri mokykloms suteikė geriausias mokymosi priemones, sukūrė ir administravo modernias informacines sistemas, elektronines paslaugas bei parūpino visą kitą reikalingą infrastruktūrą. Dėl šios priežasties estų mokiniai gali džiaugtis tokiais inovatyviais sprendimais, kaip skaitmeninės duomenų bazės, virtualūs vadovėliai ir mokymo medžiaga bei elektroninėje erdvėje vykstantys kontroliniai darbai.

REKLAMA


Deja, po šių reformų didelė dalis mokyklų susidūrė su viena problema – visoms šioms išmanioms priemonėms reikia itin pajėgaus interneto ryšio. Mokymo įstaigos netruko įsitikinti, jog jų turimos belaidžio interneto įrangos pralaidumas, greitaveika ir aprėptis paprasčiausiai negali patenkinti staiga išaugusių poreikių.


Estijos mokyklose – pažangiausios Wi-Fi technologijos


Estijos Vyriausybė, sužinojusi apie mokykloms kylančius iššūkius, surado sprendimą. Šalies Ekonomikos ir ryšių bei Švietimo ir mokslo ministerijos pristatė ambicingą infrastruktūros modernizacijos programą, apimančią daugiau nei 300 bendrojo ugdymo ir 30 profesinių mokyklų tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose.


Šio iki 2022 metų pabaigos veiksiančio projekto metu visose minėtose Estijos švietimo įstaigose suplanuota įrengti moderniausią tinklo įrangą, įskaitant Wi-Fi prieigos taškus, tinklo šakotuvus ir ugniasienes. Skaičiuojama, jog atnaujintais vietiniais mokyklų tinklais iš viso pasinaudoti galės 120 tūkstančių mokinių ir mokytojų.


Nors projektas iš pradžių buvo suplanuotas vykdyti naudojant Wi-Fi 5 technologiją, 2019 metais ES patvirtino naują Wi-Fi 6 standartą.


Daugiau >>