„Auksinių gaublių“ ceremonijoje triumfavo „Šuns galia“ ir „Vestsaido istorija“

„Auksinių gaublių“ ceremonijoje triumfavo „Šuns galia“ ir „Vestsaido istorija“


„Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonijoje sekmadienį triumfavo vesternas „Šuns galia“ („The Power of the Dog“) ir miuziklas „Vestsaido istorija“ („West Side Story“). Šį kartą ceremonija nebuvo transliuojama per televiziją. Be to, dėl pandemijos ji vyko be žiūrovų.


Juosta „Šuns galia“ apdovanota geriausios dramos kategorijoje, už geriausią režisūrą, taip pat pelnė geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimą. Jane Campion yra tik antroji režisierė moteris, kuriai už geriausią dramą skirtas „Auksinis gaublys“ – antras svarbiausias apdovanojimas po „Oskarų“.Steveno Spielbergo „Vestsaido istorija“ laimėjo apdovanojimą geriausios komedijos kategorijoje. Čia vaidinusi Rachel Zegler pripažinta geriausia pagrindine aktore, o Ariana DeBose - geriausia antro plano aktore.Geriausiais dramos aktoriais paskelbti Willas Smithas ir Nicolė Kidman, sukūrę vaidmenis atitinkamai filmuose „Karalius Ričardas“ („King Richard“) ir „Being the Ricardos“.Kennethas Branaghas, kurio nespalvotas filmas „Belfastas“ apie smurto protrūkį Šiaurės Airijoje septintojo dešimtmečio pabaigoje buvo laikomas favoritu, laimėjo statulėlę tik geriausio scenarijaus kategorijoje.


Vis dėl to apdovanojimų ceremonijoje Los Andžele nė viena kino žvaigždė nedalyvavo. Ją temdė ilgai besitęsiantis ginčas dėl organizatorių etikos. Holivudo užsienio spaudos asociacija, maždaug 100 apie pramogų pasaulį rašančių žurnalistų grupė, bendradarbiaujanti su užsienio leidiniai, be kita ko, kaltinama korupcija ir rasizmu.


Ankstesniais metais renginys prie ekranų priraukdavo milijonine publiką, socialiniuose tinkluose kildavo audringi debatai. Stotis NBC šiais metais nusprendė „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonijos netransliuoti.