I. Šimonytė: Energetikos ministerija svarsto galimybes, kaip užkirsti kelią elektros iš Astravo AE patekimui į Lietuvą

I. Šimonytė: Energetikos ministerija svarsto galimybes, kaip užkirsti kelią elektros iš Astravo AE patekimui į Lietuvą


Į Lietuvą vis dar patenkant elektrai iš Astravo atominės elektrinės, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad apie galimybes užkardyti elektros patekimą į šalį šiuo metu planus rengia Energetikos ministerija.


„Tas galimybes užkardyti elektros patekimą iš Astravo AE būtent dabar mūsų Energetikos ministerija ir rengia“, – „LRT Radiju“ kalbėjo premjerė.


I. Šimonytės teigimu, pagrindiniai veiksmai, kurių šiuo metu galėtų imtis Lietuva, tai veikti kartu su kitomis Baltijos valstybėmis ir ES siekiant sustabdyti nesaugiai gaminamos elektros patekimą į šalį bei spartinti sinchronizacijos projektus su Vakarų tinklais.


„Ši situacija yra ilgų diskusijų objektas, būta daug diskusijų ir iki rinkimų apie vadinamąją metodiką, kur trišaliu pagrindu Baltijos valstybės turėjo sutarti dėl tam tikrų principų. Metodika dabar galioja, bet buvo kažkodėl bandoma daryti tam tikrų pakeitimų ir akivaizdu, kad priemonės, kurias mes čia galime padaryti, tai tiek veikti kartu su kitomis Baltijos valstybėmis ir ES, tiek savo uždavinius dėl sinchronizacijos su Vakarų tinklais kuo sparčiau įgyvendinti“, – tikino ji.

REKLAMA


Pirmasis Astravo AE blokas jau veikia 100 proc. pajėgumu, pranešė Baltarusijos energetikos ministerija.


„Sausio 12 d., 19.57 val., pirmasis Baltarusijos atominės jėgainės blokas pasiekė nominalųjį energinio galingumo lygį“, – patvirtino Energetikos ministerijos atstovai.


Kaip teigia Energetikos ministerijos spaudos tarnyba, šiuo metu bloke atliekami statiniai ir dinaminiai testai, o juos atlikus per 15 parų bus atlikti galutiniai sistemų ir įrangos testavimo darbai blokui veikiant visu pajėgumu.


I. Šimonytė: R. Petraičio situacijos vertinimai pasirodė nutolę nuo tikrovės


Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad nuomonę apie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriaus Roberto Petraičio veiklą susidarė dar iki darbą pradedant jos vadovaujamai Vyriausybei. Pasak jos, R. Petraičio inicijuoto susitikimo metu jai pasirodė, kad iš posto raginamo trauktis NVSC vadovo situacijos vertinimai yra atitrūkę nuo tikrovės.

REKLAMA


„Aš su R. Petraičiu kalbėjausi dar iki Vyriausybės darbo pradžios. Jis pats pasiprašė su manimi susitikti – tai aš kaip mandagus žmogus susitikau“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.


„Mes nekalbėjome apie jo pasitraukimą, mes kalbėjome apie tai, kaip jam atrodo institucijos darbas – kaip jis įsivaizduoja institucijos veiklą. Aš tiesiog klausinėjau apie jo situacijos vertinimus ir man jie pasirodė truputėlį nutolę nuo tikrovės“, – teigė ji, pažymėdama, kad, nepaisant susidariusio įspūdžio apie NVSC vadovą, ne ji turi spręsti dėl R. Petraičio likimo einant pareigas.


Pasak jos, apskritai geriausiai būtų, kad patys vadovai įsivertintų kritiškai.


„Geriausia būtų, jei žmonės kritiškai vertintų savo atitikimą einamoms pareigoms arba tikrai pademonstruotų gebėjimą tą darbą patobulinti arba, jeigu nepavyksta to padaryti, leistų padaryti tą kitiems. Kartais taip jau būna, kad žmonės įvairiais būdais prisiriša prie savo pozicijos nedarbingumais ar kitomis priemonėmis. Tada reikia spręsti konvenciniais, teisniais metodais“, – apibendrino I. Šimonytė.


Nepaisant sveikatos apsaugos ministro raginimų, R. Petraitis atsisakė trauktis iš pareigų. NVSC vadovo teigimu, jis taip ir neišgirdo konkrečių priežasčių, leidusių suabejoti jo darbu.


Pasak R. Petraičio, jei bus pateikti konkretūs jo vadovaujamos įstaigos ar jo veiklos trūkumai, jis į postą įsikibęs nesilaikys.Vakcinavimosi nuo COVID-19 be eilės atvejai – marginalūs


ertindama žiniasklaidoje nuskambėjusias istorijas apie be eilės nuo COVID-19 pasiskiepijusius žmones, premjerė Ingrida Šimonytė pažymi, kad tai – marginalūs atvejai įsibėgėjusiame skiepijimo procese.


„Matau, kad čia yra klausimas, kurį daug kas mato kaip labai svarbų. Galim nesuteikti to antro skiepo, būsim tiesiog iššvaistę vieną skiepą, tai bus pamoka tiems žmonėms. Bet man atrodo, kad visame skiepijimo paveiksle tai yra kad ir neskanūs pavyzdžiai, vis dėlto jie yra marginalūs“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.


„Svarbiausia yra darytai tai, ką reikia padaryti, – paskiepyti kuo daugiau su rizika susiduriančių žmonių kuo greičiau“, – tikino premjerė.


Kiek anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad užkardyti vakcinavimą, nepaisant prioritetinės eilės, bus ketinama tiek įtraukiant savivaldybes, tiek taikant atitinkamus teisės aktus tokių pažeidimų nuobaudoms taikyti.


Prezidentas pabrėžė, kad vakcinavimas nuo COVID-19 be eilės nebus toleruojamas, ir pridūrė besilaikantis anksčiau išsakytos nuomonės, jog tokį poelgį būtų galima pavadinti šlykščiu cinizmu.


„Tai, ką aš įvardijau kaip šlykštų cinizmą, lygiai taip pat įvardinčiau ir šiandien“, – sakė šalies vadovas.