Velykinis Maltiečių iššūkis – daugiau nei tūkstantis margučių socialiai pažeidžiamoms šeimoms

Velykinis Maltiečių iššūkis – daugiau nei tūkstantis margučių socialiai pažeidžiamoms šeimoms


Velykinė tradicija tęsiasi – „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ vaikų dienos centruose nuo kovo 28 dienos visą mėnesį „Maximos“ darbuotojai drauge su centrų globojamais vaikais velykinėse dirbtuvėse margins per 1000 kiaušinių, kuriuos vėliau dovanos senelių namuose gyvenantiems ir vienišiems garbingo amžiaus žmonėms bei socialiai pažeidžiamoms šeimoms.


Akcijos sumanytojų teigimu, dėmesys prieš didžiąsias metų šventes prisideda prie tolesnio vaikų šeimų tradicijų puoselėjimo.


„Tęsiame gražią tradiciją, švęsti gamtos atbudimo, atgimimo šventę drauge su maltiečių dienos centrų vaikais visoje Lietuvoje, prisiminti tradicines pasiruošimo Velykoms veiklas. Mūsų įmonėje bendruomeniškumą ir socialinę atsakomybę suvokiame kaip neatsiejamą veiklos dalį, prie kurios prisideda kiekvienas įmonės darbuotojas. Ne išimtis ir ši velykinė akcija, kurios metu „Maximos“ kolegos skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose drauge su vaikais dekoruos margučius, puoš Velykų stalą, dalinsis savo šeimos tradicijomis ir tokiu būdu skatins vaikus velykines tradicijas puoselėti ir savo namuose“, – sako prekybos tinklo generalinė direktorė Kristina Meidė.


Visoje Lietuvoje yra 16 „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ vaikų dienos centrų, kuriuose lankosi per 400 vaikų iš finansinius ir socialinius sunkumus patiriančių šeimų. Į šiuos centrus vaikai ateina po pamokų mokykloje. Čia jie nemokamai maitinami, ugdomi jų socialiniai įgūdžiai, vaikai supažindinami su bendražmogiškomis, krikščioniškomis vertybėmis. Taip pat centruose yra socialinių pedagogų, kurie konsultuoja ir padeda ne tik vaikams, bet ir visai jų šeimai.

REKLAMA


„Pasiruošimas Velykoms vaikų dienos centruose vaikams tampa atskira švente – su margučiais, pasirodymais ir svečiais. Dienos centrų darbuotojai ir svečiai ne tik moko vaikus marginti kiaušinius, bet ir pasikviečia liaudies papročių žinovus. Pasakojimus apie Velykų tradicijas vaikai parsineša į šeimas. Kai kurie dienos centrai marginti kiaušinių pasikviečia ir tėvus. Vėliau vaikai apie šiuos susitikimus mokykloje pasakoja kaip apie tikrąsias Velykas“, – teigia „Maltos ordino pagalbos tarnybos“ programų direktorė Rasa Stukienė.


Ji priduria, kad vėliau vaikai margučius dovanoja maltiečių globojamiems seneliams. Pasak jos, tokia praktika padeda ugdyti vaikų vieningumą ir atsakingos bendruomenės suvokimą. Vaikai mokosi būti empatiškais, dalintis ir rūpintis kitais.