Lietuviškas švietimo technologijų startuolis „BitDegree“ šiemet tikisi uždirbti 1 mln. eurų pelno

Lietuviškas švietimo technologijų startuolis „BitDegree“ šiemet tikisi uždirbti 1 mln. eurų pelno


Lietuvių švietimo technologijų (angl. EdTech) startuolis „BitDegree“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 0,467 mln. eurų grynojo pelno, o pardavimo pajamos buvo 1,226 eurų. Bendrovės rezultatai šiuo metu jau viršija visų praėjusių metų pelno rodiklį, kuris yra 0,318 mln. eurų. „BitDegree“ tikisi šiemet pasiekti simbolinę 1 mln. eurų pelno ribą.


Surinko milijoną vartotojų, fokusuojasi į augimą


„BitDegree“ yra internetinio mokymosi platforma, kurioje galima gilinti plataus spektro IT žinias, taip pat mokytis skaitmeninei ekonomikai reikalingų įgūdžių. „BitDegree“ šiuo metu naudojasi daugiau nei milijonas vartotojų visame pasaulyje, o naujų naudotojų pritraukimas yra vienas pagrindinių komandos prioritetų.


„BitDegree“ vadovas Danielius Stasiulis sako, kad įmonės sėkmę daug lemia nuostata siūlyti vartotojams nemokamus arba darbdavių ir donorų remiamus kursus.


„Pastaraisiais metais tobulinome savo pagrindinį produktą ir susikoncentravome į vartotojų skaičiaus auginimą. Piko metu savo platformoje esame sulaukę daugiau nei trijų milijonų lankytojų per mėnesį. Siekdami ir toliau išlaikyti nemokamų kursų kryptį, nusprendėme komercializuoti gretutines paslaugas. Tai mums sėkmingai pavyko, planuojame šiemet metinį pelną padidinti daugiau nei 3 kartus. Džiaugiuosi, kad dirbame pelningai, nors dar daug investuojame į pagrindinį produktą ir jo tobulinimą“, – sako D. Stasiulis.

REKLAMA


Technologijos didina mokymosi efektyvumą


Siekdama plėsti vartotojų ratą, bendrovė taip pat ėmėsi programuotojų ruošimo. Šiuo metu Lietuvoje renkama grupė į nemokamą, nuotolinę programavimo mokymosi programą. Čia savarankiškai, šešių mėnesių trukmės kursuose bus galima mokytis javascript programavimo kalbos. Kursų vertė viršija 3 tūkstančius eurų. Pasak D. Stasiulio, kursai leidžia parengti specialistus, galinčius iš karto efektyviai dirbti, todėl yra puiki galimybė, norintiems persikvalifikuoti ar įgyti darbo rinkoje itin paklausių žinių.


Anot D. Stasiulio, susidomėjimas nuotoliniu mokymusi dėl COVID-19 pandemijos vis auga.


„Siekiame, kad nuotolinis mokymasis būtų ne tik lengvai prieinamas, bet ir efektyvus. Išnaudojame technologijas ir mokslinius tyrimus tam, kad žmonės neprarastų motyvacijos kursus baigti ir geriausiai įsisavintų visą medžiagą“, - sako jis.

REKLAMA


Laukia naujo tyrimo rezultatų


Šiuo metu „BitDegree“ kartu su Tartu universiteto mokslininkais siekia išsiaiškinti, kas labiausiai lemia nuotolinio mokymosi kokybę. Pasak D. Stasiulio, tyrimo atsakymai padės parengti specialų, lengvai suprantamą ir pritaikomą įrankį nuotoliniams kursams kurti. Tikimasi, kad tai padės žmonėms geriau mokytis, o dėstytojams – efektyviau organizuoti medžiagą. Pirmųjų tyrimų rezultatų laukiama rudenį.


2019 m. „BitDegree“ kartu su Vilniaus universitetu tyrinėjo ekonominių paskatų įtaką, mokantis internetu. Tyrimas parodė, kad dovanos, pasiekimai ir kiti populiarūs žaidimų elementai gali būti naudojami ir švietimo srityje, nes padeda motyvuoti studentus. Tai paskatino startuolį į savo platformą įtraukti žaidybinių elementų. Taip pat besimokantys motyvuojami blokų grandinės (angl. blockchain) technologija paremtu atlygiu už rezultatus, stipendijomis bei kursų baigimo sertifikatais.


„Bitdegree“ turi biurus Vilniuje ir Kaune. Šiuo metu įmonėje dirba per 30 darbuotojų. Bendrovė veikia nuo 2017 m. Už inovatyvius technologinius sprendimus internetinio švietimo srityje „BitDegree“ yra sulaukusi tarptautinių apdovanojimų „World Summit Awards“, „EIC Horizon Prize on Blockchains for Social Good“ ir „EdTechXEurope“ įvertinimo.