G. Nausėda apie Rusijos opozicionieriaus nuodijimą: šokiruoja tai, kad tokia žinia jau nebešokiruoja

G. Nausėda apie Rusijos opozicionieriaus nuodijimą: šokiruoja tai, kad tokia žinia jau nebešokiruoja


Prezidentas Gitanas Nausėda, Vokietijos vyriausybei patvirtinus, kad vienas Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas nunuodytas kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok", sako, jog panašaus verdikto daug kas ir tikėjosi.


"Šokiruoja tai, kad tokia žinia jau nebešokiruoja - panašaus verdikto daug kas ir tikėjosi. Kas tai - naujas normalumo standartas? Tikrai? Antras dalykas - Rusijos medicinos įstaigai, kurioje iš pradžių atsidūrė A. Navalnas, tokia diagnozė, žinoma, buvo misija-neįmanoma. Demokratija nuo autokratijos tuo ir skiriasi, kad joje žmogaus gyvybės vertė yra visa ko matas. Pastarojoje gi nuosekliai įgyvendinamas Stalino principas - „nėra žmogaus, nėra problemos", - savo Feisbuko paskyroje rašo G. Nausėda.


Kaip jau pranešta, trečiadienį Vokietijos vyriausybė patvirtino, kad Rusijos opozicijos politikas A. Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok" grupės nervus paralyžiuojančia kovine medžiaga.


Kad A. Navalnas apnuodytas šia nuodinga medžiaga, nustatyta specialioje Vokietijos Bundesvero laboratorijoje.

REKLAMA


Šiuo metu A. Navalnas gydomas Berlyne. Jis blogai pasijuto lėktuve rugpjūčio 20 dieną, skrisdamas iš Tomsko į Maskvą. Pradžioje jis buvo paguldytas į Omsko ligoninę, tačiau, spaudžiant šeimai ir kolegoms, vėliau perkeltas į Vokietiją.


Vokietijos vyriausybė dabar su partneriais ES ir NATO tarsis dėl bendros reakcijos. Be to, vyriausybė užmegs kontaktą su Cheminio ginklo draudimo organizacija (OVCW).


Berlyno ligoninė: A. Navalno būklė vis dar sunki


Apnuodyto Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno būklė vis dar sunki, bet simptomai mažėja, pranešė politiką gydanti Berlyno „Charite“ ligoninė.


A. Navalnas vis dar gydomas ligoninės intensyvios terapijos skyriuje, kuriame guli nuo rugpjūčio 22-osios dienos.


Kaip teigiama, A. Navalnas tebėra komos būsenos.


Pasak ligoninės, manoma, kad politiko sveikimas užsitęs, taip pat negalima atmesti ilgalaikių sunkaus apsinuodijimo padarinių.