Mėgstamiausia vasaros knyga

Savaitė.lt ir Perkuknyga.lt pristato naują konkursą – „Mėgstamiausia vasaros knyga“. Jo metu kviečiame siųsti Jūsų per vasarą perskaitytų knygų rekomendacijas ir laimėti dovanų.

Konkursas vyks iki rugpjūčio 31 dienos. Iki to laiko kas savaitę vienam iš Jūsų padovanosime Perkuknyga.lt 20 eurų dovanų kuponą, o kiekvieno mėnesio pabaigoje vienos iš rekomendacijų autoriui atiteks Perkuknyga.lt 50 eurų dovanų kuponas.

Rekomendacijas galima siųsti čia: https://bit.ly/3zpfAem

Visos knygų rekomendacijos bus matomos portale Savaitė.lt.

Taisyklės konkurso dalyviams:

• Atsiųsti perskaitytos knygos nuotrauką.
• Atsiųsti perskaitytos knygos autorių ir pavadinimą.
• Atsiųsti perskaitytos knygos rekomendaciją.
• Parašyti savo vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis: telefono numerį ir / ar el. pašto adresą. Šie duomenys bus naudojami tik laimėtojams išrinkti ir susisiekti su jais dėl laimėjimų.

Praleiskite vasarą su knyga ir pateikę jos rekomendaciją laimėkite puikių dovanų!


Harlan Coben „Vinas“
Ilgus vasaros vakarus kviečiu praleisti su Harlano Cobeno, detektyvinių trilerių meistro, naujausia knyga - „Vinas“. Kūrinyje narpliojamos prieštaringą reputaciją turinčio Vinzoro Horno Lokvudo Trečiojo šeimos paslaptys. Pats Vinas atkakliai ir sumaniai aiškinasi, kas pavogė jo šeimai priklausiusias meno vertybes, kas nužudė jo dėdę Oldričą, kas „Baisybių lūšnoje“ penkis mėnesius laikė pagrobęs mylimą pusseserę ir kaip jo paties lagaminas atsidūrė vieno žinomiausių teroristų rankose. Apie visa tai perskaitę sužinosite ir jūs. Perspėju, atsakymai išties nustebins! Beje, norisi pridurti, jog romanas „Vinas“ savotiškai tęsia H.Cobeno knygų apie Mironą Bolitarą seriją ir leidžia artimiau susipažinti su ankstesnėse knygose (pvz., „Namai“, „Pažadėk man“ ir kt.) minėtu paslaptinguoju Bolitaro draugu Vinu.

Kristina V.
Balsuoti
Hallgrimur Helgason „60 kilogramų saulės šviesos“
Vasarą skaityti apie ledą, sniegą, šaltį?.. Būtent! Atvėsins geriau, negu vaisiniai ledai. Vis dėlto skaitydami Hallgrimuro Helgasono „60 kilogramų saulės šviesos" gausite progą mintyse ne tik po pusnis pabraidyti, bet ir įtraukti šviežio humoro per prasmės šiaudelį. Knygos autorius įtaigiai aprašo senąją Islandijos fjordų realybę: darbo užgrūdinti žmonės, ribotas jų susisiekimas su išoriniu pasauliu, kažkur po ledu užstrigęs progresas, ėjimas miegoti prisirišus virvėmis ir nuolatinė sniego griūčių grėsmė... Čia žmonės virdavo ir valgydavo žolių klijų košę, augino gyvulius, čia jie skurdo, meldėsi, būdavo užpustomi ir atkasdavo vieni kitus. Atšiauraus klimato sąlygomis išlikdavo tik stipriausieji. Vienas iš jų buvo Eilivas Gudmundsonas, prieš Kalėdas metęs iššūkį stingdančiam vėjui ir speigui dėl 3 kilogramų miltų. Grįžęs su laimikiu vyras savo namus, mylimą žmoną ir dukrelę randa palaidotus po sniegu. Išgyvena tik Eilivo sūnus Gestas ir karvė. Mažasis sūnelis sielvarto sugniuždytam vyrui – vienintelė paguoda. Atkaklusis Eilivas mėgina suteikti sūnui geresnes gyvenimo sąlygas. Deja, tragiška lemtis netrukus palieka Gestą ir be tėvo. Jautrios, drąsios ir naujovėms imlios sielos berniukas auga globojamas įvairiose šeimose, kur pamato basą skurdą, nuryja atstūmimo kartėlį, kur vėliau patiria ir permainų džiaugsmą, atsakomybę rūpinantis kitu bei pirmosios meilės šilumą. Gesto gyvenimo įvykius autorius sumaniai įpina į visos Islandijos istoriją. Ledo ir ugnikalnių šalis – ant pokyčių laiptelio, ir į Gesto gimtąjį miestelį netrukus plūsteli norvegų žvejų laivai, saulėje sidabriškai spindi rietuvės silkių, išdygsta nauja bažnyčia, atkunta net senieji fjordo gyventojai. Viskas maišosi, kinta, formuojasi nauja visuomenė ir nauja karta. Pasakojimas perteiktas gyva kaip kalnų upelis kalba, kupina taiklių palyginimų, liaudies dainų motyvų, išraiškingų aprašymų ir ironiškų pajuokavimų, kurie slepia gilią prasmę. Šiame Hallgrimuro Helgasono romane išrašytos viltis, atjauta, dvasios stiprybė skaitytojui bus tie 60 kilogramų saulės, po kurių sieloje palieka šviesiau.

Žydrūnė U.
Balsuoti
Tracy Brogan „Geriausi vaistai“
Visiška atgaiva mano protui bei sielai buvo ši knyga. Taip, čia toji knyga, kurią skaitant jau nuo pirmųjų puslapių žinai kuo ji pasibaigs, tačiau tai nesugadina skaitymo malonumo, o veikiau jį tik pakursto. Istorija šmaikšti bei kupina kurioziškų situacijų ir žinoma romantikos, jausmų. Puikiai tinkanti skaityti vasaros metu, ar kažkur atostogaujant. Praleidau puikų laiką su šia knyga ir jau nekantrauju kuomet pasirodys nauja Tracy knyga. Labai tikiuosi, jog BALTO leidybos namai mus pradžiugins ir kitą vasarą!

Gabrielė S.
Balsuoti
L. J. Ross „Šventoji sala“
Detektyvas Rajenas, kuriam laikui priverstas pasiimti atostogų bando atsigauti Šventojoje saloje. O ten kaip tyčia, likus kelioms dienoms iki Kalėdų randama nužudyta mergina. Ir kas jei ne jis imsis žmogžudystės tyrimo? Tuo tarpu daktarė Ana Teilor yra iškviečiama būti policijos konsultante, kadangi panašu, jog siaučiantis žudikas vykdo pagoniškus ritualus. Bet ji čia gimusi ir augusi, todėl sugrįžimas į salą sukelia daug prisiminimų, kuriuos ji norėtų palikti užmarštyje. Juodu kartu stengiasi sumedžioti nusikaltėlį, besislepiantį kažkur visai šalia. Labai patiko greitai besivystantis knygos veiksmas, kai verti puslapius vieną po kito norėdamas sužinoti „o kas toliau?“. Patiko mintis, kad nuostabaus grožio sala, kuri šiaip yra sujungta kelio pylimu su Anglijos žeme, tam tikru metu būna potvynio atkirsta nuo žemės. O labiausiai patiko žmogžudystes ir paslaptis pagardinusi meilės linija ir subtilus pagrindinių veikėjų humoro jausmas. Aišku meilės linija gal ne visai įtikino, nes buvo per staigi ir per saldi, bet labai gražiai „įsipaišė“ į visą knygos kontekstą. Na, o pabaiga tai buvo kažkas tokio, kai jau pagalvojau, kad viskas kaip ir aišku, autorė pateikė tokią staigmeną, kad ohoho. Net nekyla abejonių, kad ilgai nelaukusi griebsiu kitas detektyvo Rajeno knygas.

Justina U.
Balsuoti
Judithe Little „Seserys Chanel“
Kaip man buvo įdomu skaityti šią knygą! Nuo pat pirmųjų knygos skyrių supratau, jog skaitant nuobodžiauti tikrai neteks. Nors ir nesu didelė mados ekspertė, bet buvo tikrai labai įdomu skaityti apie tuometines madas ir seserų kelią iki savojo verslo pradžios. Šioje istorijoje atskleidžiamas ir nelengvas seserų likimas, apie kurį dažniausiai Koko (Gabrielė) kalbėti visai nenorėdavo. Taip pat negalėjau nesižavėti seserų bendryste bei tarpusavio ryšiu. Praradusios beveik viską šiame gyvenime, Antuanetė ir Gabrielė žinojo, jog visuomet turės viena kitą. Taip pat šioje knygoje nebuvo apsieita ir be meilės. Bet ji čia tikrai puikiai tiko ir suteikė pačiam pasakojimui tam tikrą prieskonį. Kas skaitėte šią istoriją, galbūt su manimi ir nesutiksite, tačiau tikrai palaikiau Antuanetę bei Lučio. Šventai tikiu, jog tokia meilė aplanko tik kartą gyvenime.

Gabrielė S.
Balsuoti
Taylor Adams „Be išeities“
Knyga yra įtraukiančio siužeto nuo pradžios iki pabaigos. Tiesiog negali liautis skaityti, kol nepasieki paskutinių puslapių.

Neringa L.
Balsuoti
Viktoras Stanislovaitis „Dėdės Juzės godos“
Puiki knyga ir gera juoko dozė!

Jurgita V.
Balsuoti
Souad „Sudeginta gyva“
Knyga pasakoja apie arabų kultūros moteris. Knyga parašyta pačios autorės ir tai yra tikrais įvykiais paremta knyga, bet tai nėra autobiografija, knyga parašyta laisvu stiliumi. Skaitant buvo sunku patikėti, kad dar egzistuoja tokie papročiai ir tradicijos, kad moterys yra nevertinamos. Knyga įkvepia niekada nepasiduoti, kovoti ir siekti savo laimės.

Martyna K.
Balsuoti
Rūta Šepetys „Druska jūrai“
Puiki, lengvai skaitoma knyga.

Jurgita V.
Balsuoti
Žydrūnas Sadauskas „Vaikystės šešėliai“
Labai įdomi ir reikalinga, norint suprasti save, daug visko sužinai: kaip vaikystės traumos mus sutraumuoja, kodėl esame tokie, ką daryti, norint keistis. Įdomi bus ieškantiems savęs.

Silvija M.
Balsuoti
T. Hoobyar, T. Dotz, S. Sanders „NLP vadovas“
Norint turėti gerą gyvenimo kelionę reikia gerai „suteptos mašinos“ - harmonijos susiejant 3 pagrindines mūsų sudedamąsias dalis: kūnas, smegenys ir protas. Problema vienoje srityje atsilieps ir kitose. Taigi, ši knyga suteikia galimybę pasigilinti kaip veikia mūsų nuostabus protas ir išmokti jį valdyti, pritaikant praktiškai įvairiose srityse. Kadangi dauguma mūsų įsitikinimų ir vertybių susiformavo dar vaikystėje, tai tikrai verta kai kuriuos įsisenėjusius modelius kiek pertvarkyti, atsikratyti nerimo, baimių ir atrasti savyje stiprybės lobius. Vasara - pažinčių metas, tad puikus laikas susipažinti su pačiu svarbiausiu žmogumi - savimi.

Goda Š.
Balsuoti
Jo Šventenybė Šri Šri Ravi Šankaras „Švenčiant meilę“
Knyga – vaistas ir penas kiekvienai sielai. Šioje knygoje išsakyti žodžiai suteikia nusiraminimą ir atveria akis pamatyti pasaulio grožį kasdienybėje. Išmintis nugulusi šiuose puslapiuose leis suprasti neigiamus dalykus kitaip. Baimė, pyktis, problemos, santykiai ir kiti mūsų gyvenimo kelio aspektai aptariami trumpuose pranešimuose. Ramybė ir laimė padaro atostogas tikras. Vasaros atostogos su šia knyga įkvėps švęsti meilę, save, gyvenimą.

Goda Š.
Balsuoti
Greta Thunberg „Lyg degtų namai“
Kas primiršta, bet tai aktualu dabar, tai mūsų kova su klimato kaita. Zina K.
Balsuoti
Arabams Verghese „Vienuolės paslaptis“
Puiki knyga.

Eglė Ž.
Balsuoti
Rimantas Kmita „Pietinia kronikas“
Ši knyga tikrai verta Jūsų dėmesio! Ji parašyta ne bendrine kalba. Nustebsite! Tai šiauliškių šnekta parašyta knyga. Jau nuo pirmo sakinio Jūs būsite įtraukti į praėjusio amžiaus pabaigos gyvenimo vingrybes ir subtilybes. Ko gero, ne vienas, skaitantis šią knygą, ras panašumų su savo gyvenimo detalėmis. Tai tikras vasaros desertas, tikrai labai įdomi knyga!

Lina S.
Balsuoti
Sally Hepworth „Kaimynai“
Pirmoji mano skaityta šios autorės knyga „Anyta“ man tikrai labai patiko. Kad ir kaip stengiausi knygų tarpusavyje nelyginti, tačiau vis mintyse iškildavo „Anytos“ siužetas. Ir man pastaroji knyga pasirodė truputį stipresnė. Labiau išplėtoti charakteriai bei intriguojantis siužetas. Ši istorija man skaitėsi tikrai nenuobodžiai, tačiau pritrūko cinkelio. Tikrai galima drąsiai teigti, jog skaitant šią knygą truputį buvo jausmas, jog žiūrėtum „Nusivylusias namų šeimininkes“. Tas serialas man tikrai labai patiko! Skaitant buvo galima jausti, jog autorė tikrai įdėjo daug darbo, jog „sukaltų“ pagaulią istoriją. Tačiau šį kartą man pritrūko didesnės intrigos. Daug aktualių bei opių temų autorė palietė - pogimdyvinė depresija, neištikimybė bei melo pinklės. Kuris žinoma visuomet išaiškėja.. Manau, jog tie, kuriems patiko Sally Hepworth pirmoji knyga, turėtų perskaityti ir šią istoriją. Psichologinis trileris, kurį bus įdomu skaityti bei kartu su autore pasinerti į kiekvienos iš šių moterų gyvenimus.

Gabrielė S.
Balsuoti
Jocko Willink „Lyderystės strategijos ir taktika“
Puiki vadovavimo knyga.

Monika B.
Balsuoti
Irena Buivydaitė „Laiko tiek nedaug“
Ši knyga patiks tiems, kas pasiilgo lengvo, nuoširdaus romano. Skaitosi labai lengvai.

Jurgita V.
Balsuoti
Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“
Tai geriausia skaityta knyga, taip įtraukia, jog nesinori net keliauti į sapnų šalį, vasariška istorija mažos mergytės akimis apie šeimą, draugystę ir išgyvenimus!

Simona G.
Balsuoti
Audrius Skačkauskas „Neleisk Angelui nukristi nuo peties“
Rašytojas Audrius Skačkauskas - pats yra tarsi Angelas Sargas. Abi Jo knygos pateko į mano rankas ypač skaudžiomis gyvenimo akimirkomis. Jos padėjo išgyventi, patikėti, kad egzistuoja Gėris, kad negalima pasiduoti, kad Angelai turi likti ant mūsų peties... Rekomenduoju abi knygas: „NELEISK ANGELUI NUKRISTI NUO PETIES 1“ ir „NELEISK ANGEKUI NUKRISTI NUO PETIES 2“.

Dalia K.
Balsuoti
Besser Van Der Kolk „Kūnas meną viską“
Esu bėgikas mėgėjas, traumos man dažnas įvykis, perskaitęs šią puikią knygą pakeičiau požiūrį į traumas, potrauminį skausmą, ir viso to sumažėjo, bėgimas suteikia dar daugiau malonumo mano gyvenime.

Šarūnas Ž.
Balsuoti
Elena Ferrante „Elena Ferrante“
Geriausia draugė – kaip sesuo, tik kitaip, nei seserį, draugę išsirenki pati. Elenos Ferrante sagos apie dvi bičiules pirmojoje knygoje „Nuostabioji draugė“ draugystė trenkia kaip žaibas. Lila – pašėlusi mergaitė primerktomis akimis, kuriai sekasi viskas, prie ko prisiliečia. Elena kaip Lilos šešėlis slankioja paskui, sužavėta drąsaus bendraamžės elgesio ir ieškodama jo paaiškinimų. Lipdamos laiptais iki „pabaisos" Achilo namų durų, jiedvi susikimba už rankų ir abi išsyk supranta, kad išsirinko viena kitą. Nuo šio gesto prasideda nepaprasta dviejų mergaičių draugystė ir... dvikova. Kiekviename žingsnyje draugių tyko konkurencinė įtampa ir garsiai neišsakytas klausimas: „kuri pranašenė?“... Mergaitėms augant, išryškėja skirtinga jų mąstysena ir saviti polinkiai. Elena su pasidygėjimu žvelgia į Lilos sumanymą siūti batus, o Lilą, negavusią tėvų leidimo siekti aukštojo išsilavinimo, Elenos mokslų bei knygų pasaulis ir traukia, ir atstumia. Lila iš prigimties labai gabi, bet Elena pirma pasitaikiusia proga skuba jai priminti, kad toliau lanko mokyklą, o Lila – ne. Merginoms bręstant, Elena niekaip negali susitaikyti su mintimi, kad draugė ją nustelbia grožiu, ir pavydi šiai vaikinų dėmesio. Rodos, šioms varžytuvėms nebus galo. Vis dėlto Lila ir Elena viena kitai yra nepamainomos kovojant su bendrais priešais, intelektualiose diskusijose ir ieškant savo unikalaus balso bei gyvenimo kelio. Vaikystė ir paauglystė – vieni gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių. Skaitai apie dvi merginas, o, rodos, matai ten save ir savo geriausią draugę. Ir visai nesvarbu, kad istorijos įvykių centras – pagundomis ir pavojais kibirkščiuojantis Neapolis. Draugystė visur esti ta pati. Pagaulus romanas taip vikriai įsuka į įvykių siautulį, kad vos po keleto vakarų pasijunti skaitanti jau antrąją sagos knygą. O ten dvi draugės – jau suaugusios moterys, kurių draugystei tenka dar daugiau išmėginimų. Rekomenduoju šią knygą visoms gyvenimiškas istorijas mėgstančioms moterims ir jų geriausioms draugėms.

Žydrūnė U.
Balsuoti
R.Giordano „Tavo antras gyvenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą“
Įkvėpiantis romanas naujiems pokyčiams. Jei vasara atrodo niūri per kasdienius rūpesčius ir vis neina atsipalaiduoti - ši knyga privers susimąstyti, kas ištikrųjų yra tavo vertybės. Kitu kampu pažvelgsi į buitines smulkmenas, tariamas problemas ir pasileisi į pozityvių dalykų susitelkimą. Išsakytos mintys pozityviai nuteiks likusios vasaros malonumams, kurių gal būt anksčiau neįvertinai ar buvai primiršęs.

Goda Š.
Balsuoti
Minette Walters „Rūgšties kvartalas“
Tai neabejotinai geriausia šios autorės knyga. Ar teko matyti domino kaladėlių griūtį? Kai tereikia tik lengvo stumtelėjimo vienai kaladėlei ir krinta jų šimtai. Šioje knygoje pasakojama, kai vienas , ambicijų užgautos moters, žodis paskatina tokią grandininę reakciją, kuri greit tampa nevaldoma ir tragiška. Šioje knygoje autorė užkabina begalią jautrių ir problematiškų vietų: rasinę neapykantą, socialinį atotrūkį ir diskriminaciją, pagyvenusių žmonių baimes ir vienišumą, pedofiliją, smurtą šeimoje, prostituciją, narkomaniją ir kitas. Negali nesižavėti, kaip autorei pavyko visas šias problemas sudėlioti, kaip dėlionės dalis ir paversti vientisu kūriniu. Ji nelaksto nuo vienos temos prie kitos, bet nuosekliai pasakoja vieno kvartalo, kurį vadina „Rūgšties kvartalu“, istoriją. Tiksliau, tai net ne istorija, o vienos moteriškės užvirta košė. Autorė leidžia suprasti, kad ne visi blogais laikyti žmonės būna blogi ir ne visi geri žmonės būna gerais, kad ne visada taiki demonstracija baigiasi taika. Puiki, įtraukianti, lengvai skaitoma ir verčianti kartu išgyventi, knyga. Nenoriu plėstis ir pasakoti apie jos turinį, nes tikrai verta perskaityti. Pasakysiu, tik tiek, kad tai visiškai kitokia Minette Walters knyga. Tai ne detektyvas, nepavadinčiau jos ir trileriu. Greičiau tai drama. Gaila, kad nėra daugiau išverstų jos knygų.

Ramunė M.
Balsuoti
Hayden Herrera „FRIDA: Fridos Kahlo biografija“
Ryški ir skausminga Fridos Kahlo istorija žydinti visomis gyvenimas spalvomis. Kai lauke +30 belieka sėdėti pavėsyje ir skaityti tokios ryškios asmenybės biografiją… Frida Kahlo - skausminga gyvenimo grožio išraiška. Jos kūryba yra ypač asmeniška, kupina kančios, tačiau taip pat net ir skausme atsiskleidžia grožis. Knygą perskaičiau per dvi dienas, nes Fridos Kahlo gyvenimas tiesiog įtraukė mane… Biografija leido susipažinti su menininkės kūryba bei gyvenimo vingiais. Jos skausmu, aistromis, mintimis bei požiūriais. Taip pat įvykiais pakeitusiais menininkės gyvenimą ir atsispindėjusiais jos kūryboje. Prieš skaitydama knygą apie Fridą žinojau tik kelis pagrindinius faktus, o biografija leido išsamiai susipažinti su jos pasauliu. Tiek su politiniais įsitikinimais, draugystėmis, romantiniais santykiais, gyvenimo veikla bei ypač įsiminė skyrius apie jos mokytojavimo metus… Jos ryšys su studentais bei mokymo metodai leido suvokti koks buvo jos požiūris tiek į ją supantį pasaulį, tiek į meną… Knyga puikus pasirinkimas visiems norintiems susipažinti tiek su Fridos Kahlo menu, tiek su jos gyvenimo vingiais. Taip pat turiu paminėti, jog pats knygos leidimas tikrai nuostabus… Knygoje pateikta daug paveikslų bei nuotraukų iš jos gyvenimo, pateikiamos išsamios paveikslų analizės. Knyga vilioja tiek išore, tiek vidumi… Viva la Vida!

Laura L.
Balsuoti
Noah Gordon „Gydytojas. Avicenos mokinys“
Labai gera knyga, kurioje susipina viskas: kelionės, istorija, drama, siaubas, meilė, tikėjimas, religijos, nuotykiai. Knyga apie norą tapti gydytoju ir nelengvą kelią kol juo tapo, nes veiksmas vyksta vienuoliktame amžiuje, viduramžiais, kur žmogaus vertybės ir moralė, kartais kelia šiurpulius. Idėja viena: siekti ir būti ištikimam savo tikslui. Gerai, kad knyga baigiasi laimingai, nereikia paaukoti savo šeimos ir laimę sukurti galima net ne savo gimtame krašte, „Namai ten - kur širdis“ - tik patvirtina seną tiesą. Yra sukurtas filmas, bet filmą rekomenduoju žiūrėti, tik perskaičius knygą.

Ingrida K.
Balsuoti
Nick Spalding „Riebus šansas“
Ši knyga skirta tiems, kas pasiilgo geros juoko dozės.Knyga perskaityta vienu prisėdimu, juoko – iki ašarų.

Jurgita V.
Balsuoti
Julia Quinn „Padovanosiu tau mėnulį“ ir „Tu mano gyvenymo saulė“
Tai abi nuostabios jausmų klasikos knygos. Pirma labai patiko, bet antra dar labiau. Be abejo knygose daug meilės, visokių intrigų ir įdomiausių nutikimų. Šias knygas tikrai nebus nuobodu skaityti. Taigi rekomenduoju ir kitiems perskaityti.

Vilma K.
Balsuoti
Julija Miliūtė „Emigrantai. Ar braškės virsta ferariais?“
Knyga įdomi savo paprastumu, lengva skaityti ir atskleidžia lietuvių emigrantų sunkumus svetur.

Alvydas Z.
Balsuoti
Eddie Jaku „Laimingiausias žmogus žemėje“
Ši knyga yra viltis. Kiekvienas žmogus perskaitęs šią,ir ne tik šią, bet ir kitas knygas Holokausto tema, pasibaisės, pašiurps, tačiau tai vienintelė knyga spinduliuojanti tą pragarą žemėje išgyvenusio autoriaus optimizmą ir viltį, kiek tik įmanoma jų tokioje vietoje pajausti. Tik šioje knygoje radau iškeltus klausimus, ne tik retorinius, bet ir užduotus tiesiai vokiečių nacistams žiūrint į akis: žmogau, kodėl tai darai? Kodėl staiga tapai tokiu žvėrimi? Kas atsitinka žmonėms su kuriais visą gyvenimą gyvenai šalia, kaimynystėje, kad jie pradeda tavęs nekęsti, vien dėl to, kad kažkas jiems liepė taip daryti, kur tada dingsta žmogiškumas? Nepaisant visų šitų išgyvenimų, autorius vis dėl to laiko save laimingiausiu žmogum žemėje, nes jis išgyveno, nes jis net ir tokioje vietoje sugebėjo rasti žmogiškumo likučiu, ir tai vertino, tai padėjo daug kam išgyventi dar ir dar vieną dieną. Eddie išmoko verinti gyvenimą, mylėti artimus žmones, išmoko džiaugtis kiekviena diena, ko iš tikro naujoji karta nebemoka, ir nebevertina. Man ši knyga tapo vertinga gyvenimo pamoka, nors ir banalu, bet niekada nežinom kada bus mūsų paskutinė diena žemėje, reikia vertinti turimą laiką.

Viktorija B.
Balsuoti
Edward Carey „Mažė. Pasauliui žinoma kaip madame Tussaud“
Puiki knyga ne tik viršeliu, turiniu, bet ir tomis gražiomis, šiurpiomis iliustracijomis. Knygoje laisvai atpasakojama daugeliui žinomos vaško muziejaus įkūrėjos Madame Tussaud gyvenimo istorija. Anksti netekusi tėvų pateko į tarnystę pas vaškadirbį, ten išmoko lieti vaškines figūras. Labai patiko skaityti apie jos nelengvą gyvenimo kelią bei patirtį, apie Prancūzijos revoliuciją ir apie jos sėkmę gyvenant Londone. Tiesa, norėjosi daugiau sužinoti apie jos gyvenimą Londone, bet tokia autoriaus valia: parašyta tiek kiek yra.

Irma P.
Balsuoti
Gregory David Roberts „Šantaramas“
Nereali knyga! Sunku keliais žodžiais nupasakoti. Ją reikia skaityti! Dar ir dabar, praėjus keliom savaitėm, kai užverčiau paskutinį lapą, mintimis esu ten - Bombėjuje, pragare žemėje, tačiau viliojančiame savo kultūra, daugiaveidiškumu, religija...

Ina K.
Balsuoti
Julia Cameron „Kūrėjo kelias“
Tai knyga, kuri įkvepia atrasti arba iš naujo patikėti savo kūrybinėmis galiomis. O tų galių mes turime kiekvienas - ne tik dainuoti, šokti, rašyti eiles. Knygoje siūlomos pačios autorės išgyventos, patikrintos praktikos. Jos primena užmirštus vaikystės troškimus, kviečia permąstyti šiandienos laiką, susidėlioti prioritetus ir gyventi kuriant ČIA ir DABAR akimirkoje, jaučiant save ir savo tekančią energiją. Tai knyga gerai savijautai ir džiaugsmui. Jei nuoširdžiai skaitai ir priimi - tai raktas į laimę. Rekomenduoju!

Janina S.
Balsuoti
Daiva Kasiubaitė „Atostogų romanas“
Vasara dar tik įsibėgėja, o jau viena knygutė perskaityta. Tai lengvai skaitomas romanas, patinka, kad lietuvių rašytoja ir veikėjai artimesni, nes vardai, vietoves lietuviškos. Gal kas ir aplankė šias vietas, kurias mini rašytoja knygoje, gal tik kiek daugoka meilės scenų...

Jurgita V.
Balsuoti
Fernanda Melchor „Uraganų sezonas“
Juoda, klampi, karšta. Atrodo paneri į smalą ir negali išnert. Negali įkvėpt oro. Labai gera knyga, tikrai pateks į mano Top 5 šiais 2021 metais.

Kristina K.
Balsuoti
Norbertas Černiauskas „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“
Rami ir saulėta paskutinė Lietuvos vasara, po kurios jau niekada niekas nebebus taip pat. Knyga apie žmones, jų kasdienybę, svajones, apie gyvenimą be blogos nuojautos, kad tuoj viskas pasikeis.

Kristina K.
Balsuoti
Gabri Rodenas „Močiutė, kuri apkeliavo pasaulį dviračiu“
Tai motyvuojanti gyventi, judėti ir džiaugtis gyvenimu knyga!

Vaida G.
Balsuoti
Sabine Ebert „Pribuvėjos paslaptis“
Labai įdomi tiek pirma, tiek visos kitos dalys.

Violeta K.
Balsuoti
Gabija Kristė „Vasara, kai pasaulis šoko tvistą“
Nuostabi knyga, kurioje aprašyti veiksmai vyksta mažame Lietuvos miestelyje sovietmečiu. Ryškiai matoma atskirtis tarp prijaučiancių Sovietų Sąjungai žmonių ir jos režimui besipriešinančių. Jauni žmonės (abiturientai) paklūsta sistemai, gyvena pagal taisykles, bet tam tikri įvykiai pasėja abejonių jų širdyse dėl sovietinės sistemos „teisingumo“. Autorė taip pat įterpia faktų apie tuo metu vykstančius įvykius Lietuvos didmesčiuose bei pasaulyje. Kadangi Sovietų Sąjungos laikais gyventi neteko (gimiau laisvoj Lietuvoj) buvo labai įdomu „stebėti“ žmonių gyvenimą tuo laiku, nes knygoje viskas labai vaizdžiai aprašyta. Rekomenduoju knygą kiekvienam, norinčiam „pasinerti“ į sovietinį lietuvių gyvenimą, jaunų žmonių problemas ir gyvenimus.

Ana B.
Balsuoti
Delia Owens „Ten, kur gieda vėžiai“
Knyga labai originali, pažintinė, puikiai ir vaizdingai aprašyti gamtos ir gyvių vaizdai, jaučiasi ypatingas autorės ryšys su gamta. Tuo pačiu ir intriguojanti detektyvinė istorija.

Birutė S.
Balsuoti
Zbigniew Kuchowicz „Barbora Radvilaite“
Labai išsamiai ir vaizdingai aprašomas herojos gyvenimas.

Vilma M.
Balsuoti
Vilis Normanas „Beprotnamis“
Knyga „Beprotnamis“ pasakoja apie psichikos sveikatą Lietuvoje ir su psichikos sveikata siejamas stigmas, kurių visuomenei derėtų vengti. Juk nepatinkančius kaimynus vis dar vadiname „psichais“, „bepročiais“ ar kitais vardais, iš kurių nei vienas iš jų nesusijęs su asmens psichikos sveikata. Tai - tik orumą žeminantys, įžeidžiantys žodžiai. Jeigu jų nebūtų, galbūt ir stigmos apie psichikos sveikatą Lietuvoje sparčiai nykstų. Jeigu taip atsiliepiame apie savo kaimynus, kaip atsilieptume apie psichikos centrų ligonius? V. Normanas savo pasakojimu puikiai iliustruoja tai, ką tenka patirti psichikos sveikatos sutrikimų turintiems asmenims, ką jiems tenka patirti. Istorija šokiruojanti, neįtikima, bet nepaliekanti abejojančių.

Dovydas P.
Balsuoti
Robert T. Kiyosaki „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“
Rekomenduoju perskaityti šią knygą, nes kiekvienam pravartu įgyti šiek tiek žinių apie finansus. Net jei jus ši sritis vargina, knygą perskaitysite lengvai, nes viskas pateikta pasakojimo forma, atpasakojant autoriaus gyvenimo patirtį. Knygoje perteiktas ir palyginamas turtingųjų ir vargšų požiūris į pinigus.

Vaiva A.
Balsuoti
Hiro Arikawa „Keliaujančio katino kronikos“
Ar galima realybę paglostyti kaip katiną? Pajausti, koks švelnus kailiukas, žinant, kad nagai labai aštrūs? Apie draugystę. Apie namus. Apie pasiaukojimą, drąsą, viltį. Apie prisirišimą ir išsaugotą laisvę. Apie tai, kad naivu ir išmintinga gali sutilpti į tą patį sakinį: ne tik, kad nesipešti dėl vietos po saule, bet ir padovanoti pačias gražiausias emocijas stebint jų dermę. Apie pri(si)jaukintą liūdesį, snaudžiantį pačiame jaukiausiame optimizmo guolyje. Apie tai, kad išvėdinta sarkazmo antklodė tik pagerins to snaudulio kokybę, o apkamšyti mylimą žmogų laime, ar ne - tik mūsų pačių pasirinkimas. REKOMENDUOJU, jei ieškote šilto, pozityvaus, bet banalumą giliai po žeme užraususio kūrinio. Mylite kates (o gal norite jas pamilti?), draugaujate su humoru, norite leistis į pažintinę kelionę, kurios metu, jei tik panorėsite, į pasaulį pažvelgsite šiek tiek kitu kampu. Minimalistinis, murkiantis, magiškas - mmm, tikras desertas širdžiai. NEREKOMENDUOJU, jei nuo popsinių saldainių širdžiai jums susuka vidurius; jei subtilus jautrumas bei pozityvūs herojai jums kelia tik pyktį, jei vietoj mielai nupieštų iliustracijų jūs pasirinktumėt šaržuotus komiksus. Jei vengiate gyvenimo tiesas primenančių knygų, nors ir kaip jos būtų storai apkamšytos, kad ir švelniausio šilko kaldromis - ne, tuomet tai tikrai ne jums. O šiaip, jei jau skaitysite, tai nerekomenduoju kapstyti pernelyg giliai - tuomet, bijau, bet kūrinys ne tik praras žavesį, bet ir suras banalumo - pozityvaus gyvenimo guru - pėdsakus. O man? PATIKO be galo. Nors su Japonija ir jos rašytojais ne itin bičiuliaujuosi (žvilgteliu kartais, bet tučtuojau šaunu atgalios), bet ši knyga mane papirko. Jos minimalizme užkoduotas žavesys. Ne, nemanau, kad čia reikėtų ieškoti itin didelių gyvenimo išminčių (nors taip, tokios mintys gali kilti), nes taip knyga per daug greit gali "nusipiginti". Kvatojausi, vietomis net balsu, kai katinas laidė savo sąmojus ir tuoj pat, vos po pastraipos kitos, širdį žnybteldavo realybės pirštai. Teksto kalba šiek tiek šykštoka, bet man, kaip ir gyvenime, knygose labiau patinka tūnoti atokiau pavėsyje ir iš ten traukti gaivinančias mintis. Tai buvo gražu. Šiek tiek kitokio popso, žiū, gal ir Japonijos kraštus prisijaukinsiu, kaip tą laukinį katiną.

Viktorija L.
Balsuoti
Jose Saramago „Aklumas“
Įdomi, niūri, negailestinga žmonijai knyga. Apie žmogų - aklą, gyvulišką, vedamą instinktų, tamsų, ir galų gale - vis tiek šviesų. Labai patiko ir sukėlė daug minčių.

Kristina K.
Balsuoti
Jane Corry „Vos nusigręžiau“
Tai ne tik psichologinis trileris. Jame plačiai supažindinama su benamių dalia bei psichikos sutrikimu. Informatyvus, apgaulingas, nenuspėjamas romanas.

Erika L.
Balsuoti
Gintarė Karelina, Sandra Saunoriūtė „Vaistiniai ir prieskoniniai augalai“
Kas jums įprasmina vasarą? Man vasara – trys mėnesiai stovyklavimo, žygių po miškus ir laukus, kulniavimo pažintiniais takais, kopimo į piliakalnius ir kulinarinių eksperimentų laužo žarijose. Vasaros metu poilsiaujant gamtoje, žvilgsnį glosto žydinčios pievos, o nosį kutena subtiliausi aromatai. Knyga „Vaistiniai ir prieskoniniai augalai" supažindina su 100 augalų rūšių, iš kurių daugelis Lietuvoje auga savaime, o likusių nesunku pasisodinti patiems. Šiuo metu kaip tik skleidžiasi ryškios ir nepakartojamos vaistinės medetkos, kurių žiedų antpilas tinka vabzdžių įgėlimams ir nudegimams saulėje gydyti. Be to, nedaug kas žino, kad dabar vešančių katžolių lapeliai ne tik vilioja kates, bet tinka ir žuvies bei varškės patiekalams pagardinti. Šios ir kitos augalų pasaulio paslaptys paaiškėja sklaidant „Vaistinių ir prieskoninių augalų" žinyno puslapius. Leidinys parankus sumanius paįvairinti jau turimus prieskonių mišinius, arba tuo atveju, jeigu jūs, kaip ir aš, mėgstate kitam sezonui pasirengti iš anksto, – ir ruošiant vaistinių žolelių atsargas rudeniui bei žiemai. Bet kokiu atveju kils klausimų: ką ir kada skinti, rinkti, kiek laiko džiovinti, kaip vartoti? Kad nereikėtų žaisti valgoma-nevalgoma rizikuojant savo sveikata, pravartu apsiginkluoti specialistų sukauptomis žiniomis apie populiariausias prieskonines ir vaistines žoleles. Knygoje nuosekliai aptariama augalų kilmė, jų paplitimas, vegetacija, naudingosios medžiagos. Gausiai iliustruotame žinyne pateikiama žaliavos rinkimo, apdorojimo ir laikymo patarimų. Praktiškam skaitytojui pro akis nepraslys augalų panaudojimo galimybės, o smalsiausiųjų dėmesį pakurstys įdomybių skiltis. Ši knyga ilgai ir ištikimai man talkininkaus kaip praktinis vadovas po slėpiningą, kvapnų ir viliojantį augalų pasaulį. Kas žino, gal „Vaistinių ir prieskoninių augalų" žinynas bus ir jūsų dovana mamai, kolegai arba pačiam sau.

Žydrūnė U.
Balsuoti
Jay Shetty „Mąstyk kaip vienuolis“
Knygą sudaro trys dalys: „Paleiskite“, „Aukite“, „Duokite“, o šios išskirstytos į dar smulkesnes daleles. Autorius Jay'us Shetty knygoje pasakoja savo asmeninę patirtį, įgytą vienuolyne. Atskleisdamas ją, Jay'us kiekvienam skaitytojui duoda keletą svarbių pamokų: I. Kaip įveikti negatyvumą; II. Kaip neperkrauti smegeninės; III. Kodėl lygiuojantis į kitus gęsta meilė; IV. Kaip pažaboti baimę; V. Kodėl, nors ieškote, niekaip nerandate laimės; VI. Kaip pasimokyti iš kiekvieno sutiktojo; VII. Kodėl nesate savo minčių atspindys; VIII. Kaip rasti savo tikslą; IX. Kodėl sėkmei taip svarbu gerumas. Ir dar daugiau... Pastaruoju metu į savo grožinės literatūros skaitinių gretas stengiuosi įtraukti ir kitokią rūšį - negrožinę. Mano nuomone, tokios knygos - reikalingos kiekvienam. Aišku, jei pats žmogus nenorės keistis ar pajudinti bent piršto, įsiklausydamas į tai, kas sakoma knygoje, vien perskaitymas nepadarys stebuklo. Būtent šį pasakymą radau ir knygos kontekste. Iš pažiūros daugumai gali pasirodyti, kad ką gi gali pasakyti žmogus, kuris tiek daug laiko praleido vienuolyne? Turbūt tai, kad reikia laikytis celibato, melstis ir gyventi pasišventus Dievui. Tačiau Jūs klystate. Taip, vienuolių mąstymas yra kitoks, nei daugelio iš mūsų, bet jis toks, kuriame pilna išminties. Manau, kad ne be reikalo autorius Jay'us pabuvojęs tarp tokių žmonių, apmąstęs viską, ką ten patyrė, ėmė ir parašė knygą. „Būti čia ir dabar - vienintelis būdas gyventi išties turtingą ir visavertį gyvenimą“. Vienareikšmiškai rekomenduoju tiems, kas ieško vidinės ramybės, tiems, kas nori pokyčių, bet nežino nuo ko juos pradėti. Ir, žinoma, tiems, kuriems paprasčiausiai reikia geros psichologinės knygos, kuri įtikina, jog nei vieno iš mūsų gyvenimas nėra beprasmis, jei tik mokėsime visokeriopai išnaudoti mums duotą laiką. 5/5⭐

Gabrielė A.
Balsuoti
Leila Meacham „Rožės“
Tai nepaprastai įdomi istorija, apie iš kartos į kartą paveldimą turtą, kuri atneša i gyvenimą nebūtinai tik laimę... Merė Toliver paveldi iš tėvo medvilnės plantaciją, kuri susieta su amžinu prakeiksmu jos giminei. Kaip žinia, visos kartos, valdžiusios „Somersetą“- kartu su savimi pasiima ir papildomą, prakeiksmo kraitį. Romane „Rožės“ gvildenamos godumo, meilės, pavydo, artumo, ir nemeilės problemos. Skaitydama istoriją ne kartą bjaurėjausi kai kuriu veikėju naivumu, kartais – kvailumu. Braukiau ašarą arba pykau – neabejoju, daugelį skaitytojų ši istorija „palies“ taip pat kaip ir mane. Tai tikra jausmus sukelianti bomba.

Ineta S.
Balsuoti
Allison Pataki „Karalienės likimas“
Kam patinka istoriniai romanai apie karalienes ir karalius, tai puiki knyga,įdomi, įtraukianti, puiki pažintis su istorija ir tų dienų aktualijomis, meile, gyvenimu. Tai mano pirmoji pažintis su šia rašytoja, dabar planuose perskaityti ir kitas jos knygas, pvz. apie imperatorienę Sisi.

Giedrė V.
Balsuoti
Taylor Jenkins Reid „Malibu ant bangos“
Vos tik pamačiau, jog Svajonių knygos išleis naują T. J. Reid knygą, be galo apsidžiaugiau. Esu perskaičiusi visas šios autorės knygas, kurios yra išleistos lietuvių kalba. Užteko perskaityti pirmąjį knygos skyrių ir jau žinojau, jog geras laikas garantuotas. 1983 - tieji metai. Vasara Malibu. Šiandien ir vėl vyks legendinis Ninos Rivos kasmetinis vasaros uždarymo vakarėlis. Rivų vaikai yra keturi ir visi jie savaip įžymūs. Nina - talentinga banglentininkė bei supermodelis, Džėjus - banglentininkas, kuris skina apdovanojimus čempionatuose, Hadas - garsus fotografus bei Kitė, kuri nepalieka abejingų. Jie visi yra ypatingi, tačiau daugelį žavi ir tas faktas, jog jų tėvas - dainininkas Mikas Riva. Artėjant vidurnakčiui vakarėlis tampa nebevaldomas. Išaiškėja visų Rivų taip ilgai slėptos paslaptys. O paryčiais Ninos namas skendės liepsnose. Kaip ir visuomet, taip ir šį kartą T. J. Reid manęs nenuvylė. Istorija buvo be galo pagauli. Vos tik turėjau laisvą minutę, norėjosi ir toliau skaityti šią knygą. Ryškūs charakteriai bei nenuspėjamas siužetas, o kur dar ir šeimos problemos bei jų santykiai. Žavėjo brolių bei seserų ryšys, kurį tikiu, jog turi nedaugelis. Skaudėjo širdį dėl Miko elgesio ir niekad nepateisinčiau nesirūpinimo savo vaikais. Pati užaugau tik su mama, tad Rivų vaikų patiriami išgyvenimai iš dalies pažįstami ir man pačiai. Nesinori per daug Jums "spoilinti" apie šią knygą. Turėtų ją perskaityti visi Taylor gerbėjai, o kas dar neskaitėte šios autorės, taip pat labai rekomenduoju pabandyti šią knygą. Tikiu, jog ir Jūs pamilsite šią autorę bei jos kuriamas istorijas.

Gabrielė S.
Balsuoti
Gina Viliūnė „Imperatoriaus meilužė“
Visai neseniai perskaičiau Ginos Viliūnės tikrais istoriniais faktais paremtą romaną pavadinimu „Imperatoriaus meilužė“, kurį ir noriu jums rekomenduoti. Minėtasis kūrinys išties tinkamas įtraukti į vasaros skaitinių sąrašą, nes jame rasime ir aistringos meilės istoriją, ir elegancija dvelkiančų aristokratų rūmų, dvarų aprašymų, ir aukštuomenės ponų bei ponių įpročių, papročių, kasdienybės atvaizdavimą. „Imperatoriaus meilužė“ - tai nuostabus kūrinys apie jauną lietuvaitę Sofiją Tyzenhauzaitę, kuriai buvo lemta karštai įsimylėti Rusijos imperatorių Aleksandrą I, kuriai teko asmeniškai pažinti ir Europos užkariautoją Napoleoną Bonapartą, kuri neišvengė vedybų su nusigyvenusiu prancūzų kilmės didiku, bet kuri vargais negalais sulaukė kaip moters- rašytojos pripažinimo. Taigi romanas išties įtraukia ir nepaleidžia suteikdamas skaitytojui istorinių žinių apie XIX a. Lietuvos didikų gyvenimą bei apdovanodamas romantiškų jausmų išgyvenimais, sekant žaviosios Sofijos nepaprastais gyvenimo pėdsakais.

Jurgita L.
Balsuoti
Ashley Audrain „Nuojauta“
Šią knygą perskaičiau per du vakarus. Įtampa išlaikyta iki pačios pabaigos. Knyga apie motinystę, jos idealizavimą. Todėl rekomenduoju šią knygą perskaityti visoms moterims ir ypač jų vyrams. Kodėl? Perskaitysit – suprasit.

Erika L.
Balsuoti
Irena Buivydaitė „Rožių dvaras“
Rekomenduoju Irenos Buivydaitės knygą „Rožių dvaras“, nes joje rasime intrigą, paslaptis ir meilę – viską, ko reikia tobulam vasaros atostogų romanui!

Antanina Ž.
Balsuoti
Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“
Noriu rekomenduoti knygą „Paslaptingas sodas“. Labai patiko man, mano mamai ir tėčiui. Įsivaizduojate? Net mano tėvai ją skaitė. Skaitėsi labai lengvai ir norėjosi vis sužinoti, kas bus toliau. Žiūrėjau filmą, jis puikus, bet pastebėjau, kad knygas skaityti įdomiau. Mano vizijoje rožės buvo gražesnės. Knyga man – nuostabi atostogų draugė. Su ja – ir į gamtą, ir į lėktuvą.

Birutė V.
Balsuoti
Vadim Zeland „Realybės Lėmėjas“
Ši knyga tiems, kuriems vis nenuoda ramybės gyvenimo veikimo principai, blaškosi nuo vieno tikslo prie kito, neranda savo kelio ar tiesiog mėgsta pasiknaisioti gyliau po savo minčių klodus. Labai aiškiai išdėstyta kaip veikia mūsų protas ir kaip kontroliuoti jį, o ne jis mus. Ne tik idomu, bet ir naudinga.

Goda Š.
Balsuoti
Elaine N.Aron „Itin jautrus asmuo“
Tai knyga - atradimas ir išsigelbėjimas tiems, kurie visą gyvenimą jaučia jog pernelyg jautriai reaguoja į aplinką, išmuša iš vėžių kasdienės situacijos ir tiesiog pavargsta nuo lekiančio gyvenimo. Knygoje aptariama itin jautraus žmogaus elgesys, moksliniai tyrimai ir svarbiausia paberia kupiną patarimų, kaip sutvirtinti pasitikėjimą savimi, santykius, pasirinkti savo kelią, atlaikyti visuomenės požiūrį, suprasti patį save ir kylančias emocijas. Tai tiesiog iš esmės pakeis požiūrį į patį save ir jautrumą, kuris turi begalę gerų aspektų gyvenime. Jei jauti, kad tu ar tavo artimasis yra jautri asmenybė - ši knyga yra būtina.

Goda Š.
Balsuoti
Milda Le „Moters dienoraštis“
Ši knyga - lengvas vėjelis karštą vasaros dieną, nunešantis mintimis į keturis metų laikus ir giliai paliečia moters širdį. Knyga, kurią reiktų perskaityti kiekvienai mamai, dukrai, draugei, sesei. Įkvėpianti, kupina moteriško tikrumo ir skatinanti meilę sau. Kiekviena moteris skaitanti šią knygą pasijaus ypatinga ir dėkinga savo lemčiai - būti moterim.

Goda Š.
Balsuoti
Lawler Liz „Neprabusk“
Įtraukiantis psichologinis trileris. Lengvai skaitomas, įdomus.

Eglė Ž.
Balsuoti
Chris Carter „Egzekutorius“
Įtraukiantis detektyvas. Lengvai skaitomas.

Eglė Ž.
Balsuoti
Diane Chamberlain „Šešėlyje“
Šios autorės knygos visada užkabina nuo pirmo skyriaus, ši ne išimtis. Skaitau ir galvoju, kaip aš pati elgčiausi vienu ar kitu atveju. Rekomenduoju, nes šiuo metu ją skaitau ir mėgaujuosi. Vasarai pats tas!

Aušra J.
Balsuoti
Jurga Tumasonytė „Remontas“
Rekomenduoju šią knygą, nes čia aprašomas gyvenimas vėlyvuoju sovietmečiu. Mane labai domina šis laikotarpis, knygoje išdėstyti to meto gyvenimo ypatumai, socialiniai aspektai. Atskleidžiami jaunų to meto žmonių išgyvenimai ir būsenos.

Ieva K.
Balsuoti
Andre Aciman „Surask mane“
Autorius labai gražiai sugeba perteikti veikėjų jausmus, emocinę būseną, žmogiškuosius ryšius. Veikėjų dialogai žavi. Jaunystė ir branda visu gražumu.

Jurgita T.
Balsuoti
Alan Brennert „Molokajo salos dukra“
Ruta gimė japono ir havajietės šeimoje. Aplinkybės lėmė, kad jos tėvai buvo raupsuotieji gyvenantys atskirtoje nuo pasaulio Molokajo saloje. Ruta ką tik gimusi buvo atskirta nuo tėvų ir dalį vaikystės praleido vienuolyno prieglaudoje kol ją įsivaikino japonų šeima. Augdama Ruta supranta, kad yra kitokia, tačiau nepaisant patyčių, savo šeimos dėka ji užauga stipria šeimos moterimi. Tačiau prasidėjus II-ajam pasauliniam karui Rutos šeimai tenka palikti viską ką taip sunkiai užsidirbo ir išsikraustyti į Japonų koloniją. Po karo Ruta ir jos šeima turi viską atstatyti nuo nulio. Vieną dieną ji gauna laišką iš Molokajo, kurį atsiuntė jos tikroji motina. Knyga man patiko, pasakojimas įdomus, lengvai skaitomas. Labiausiai patiko istorinis kontekstas. Man buvo visai nauja sužinoti kaip japonai gyveno Amerikoje XX a. viduryje, kaip jie siekė būti pripažinti, kaip visko neteko dėl Perl Harboro tragedijos, nors dauguma jų jau buvo Amerikos piliečiai. Taip pat buvo įdomu sužinoti apie raupsuotojų bendruomenes, jų gyvenimą atsiskyrus nuo pasaulio. Knygoje gausu jausmų, atleidimo, meilės. Pagrindinė mintis turbūt, kad šeima svarbiausia. Tikrai rekomenduoju visiems kas neskaitė, prisipildysite žinių bagažą, o ir istorija ne eilinė.

Gabrielė P.
Balsuoti
Lucinda Riley „Meilės laiškas“
Ar prieš daugelį metų užmarštin nugrimzdusi meilė gali būti pavojinga? Knyga apie paslaptis - savas ir valstybinio lygmens, apie paslaptis, kurios vieniems gali išgelbėti gyvenimą, o kitiems jį kainuoti. Apie paslaptis iš meilės ir meilei, apie paslaptis iš reikalo ir privirusias reikalų. Apie meilę, draugystę, pasitikėjimą, ištikimybę, užsispyrimą ir tai, kaip viena eilinė diena gali virsti kertiniu akmeniu, sudaužiusiu visus įprastos kasdienybės rėmus. REKOMENDUOJU mėgstantiems skaitinius - "kokteilius". Tai meilės romanas, paaštrintas detektyvine linija: galva susisuka, bet konkrečiai nuo ko ir nesuprasi. Ieškantiems meilės, bet nenorintiems saldumo visus 500 psl., ieškantiems įsivaizduojamų karališkosios šeimos paslapčių, bet kad nebūtų viskas jau taip karališka, svajojantiems apie "kažką aštresnio", bet "gryno" aštrumo privengiantiems. Rekomenduoju norintiems atsipalaiduoti, sužaisti šnipų žaidimus (nugarą nuvilnijant lengvai įtampos srovelei) ir suprasti, kad meilė gali būti labai brangus reikalas. Per daug brangus ir ne tik asmeniškai. O man patiko, patiko, patikooooooo! Įsimylėjau Lucindos pasakotojos talentą dar kartą ir iš naujo: tai buvo visiškai kitaip, nei iš jos laukiau, bet absoliučiai puikiai, kaip ir galima tikėtis. Susižavėjau jau nuo pat pirmųjų puslapių, tai yra - nuo autorės žodžio! Atskelisiu šiokią tokią paslaptį ir jums, kad ši istorija parašyta 1998 m., nors pirmą kartą Londone išspausdinta tik 2018 m. Tiesa, ji turėjo kitą pavadinimą, o maža to, net atnešė Lucindai ir priverstinę pertrauką karjeroje. Intriga? Intriga! Tikrai, kviečiu skaityti bei susipažinti su autore ar atrasti ją iš naujo, nes, kaip minėjau, tai tikrai kitoks jos kūrinys. Intrigos, paslaptys, veiksmas ir šiek tiek meilės. Man buvo labai gerai, perskaičiau be atokvėpio. P.S. NEREKOMENDUOJU, jei mėgstate "gryną" skonį - aštriai, karčiai, švelniai ar saldžiai. Čia viskas sumaišyta, tad galite nei apsvaigti, nei skoniu pasimėgauti. Žinoma, ši istorija tikrai NE tiems, kurie jaučia stiprias pagirias holivudinėms istorijoms, o ypač tokio tipo istorijų pabaigoms - apimtis didelė, turinys lengvas, o ir pabaiga pakels antakį. Šią knygą galite įsigyti čia: https://www.perkuknyga.lt/knyga/meiles-laiskas-lucinda-riley

Viktorija L.
Balsuoti
Tracy Brogan „Beprotiška vasara“
Labai džiaugiuosi, kad atostogų pradžiai pasirinkau būtent šią knygą. Žinojau, kad išminties perlų čia nebus, bet šmaikščią, romantišką ir lengvą atostogų istoriją knyga žadėjo nuo pat pirmo puslapio. Ir nemelavo. Perskaičiau greitai, lengvai ir net liūdna darėsi supratus, kad tuoj teks atsisveikinti su keistuoju Bel Harboro miesteliu. Po skyrybų su vyru, Seidė susirenka vaikus ir iškeliauja atostogų pas tetą. Atvykusi į Bel Harborą, Seidė įkrenta į beprotišką tetos namų kasdienybę - čia randa keistuolę tetą Dodę, du nuolat besiseilėjančius šunis, du visiškai skirtingus pusbrolius ir žavų kaimyną, su kuriuo visi kas netingi, bando ją supiršti. Imant tokią knygą į rankas, beveik visada žinai, kuo ji baigsis. Belieka išsiaiškinti, kurį kelią iki kulmimacijos autorius pasirinks. Ar tą, akis vartyti verčiantį saldųjį, ar smagų ir lengvą, nors kartais kiek šablonišką. Džiaugiuosi, kad šį kartą pasitvirtino antrasis senarijus. Nors klišių tikrai buvo, bet skaitydama tikrai mėgavausi ir ne kartą kikenau dėl absurdiškų pagrindinės veikėjos poelgių, smagių dialogų ir ypač iš keistuolės tetos Dodės. Didžiulis pliusas už tai, kad autorė apsiėjo be absurdiškų sekso scenų ir paaugliško seilėjimosi. Nevyniojant į vatą - geras pasirinkimas ieškant knygos atostogoms, atsipalaidavimui ar smegenų pravėdinimui.

Ugnė R.
Balsuoti
Sarah Lark „Maorės daina“
Ką tik užverčiau paskutinį knygos ,,Maorės daina" puslapį ir pasijaučiau taip, tarsi ką tik baigėsi mano mėgstamiausias serialas :) Tai antroji autorės Sarah'os Lark knyga apie XIX-ojo amžiaus Naujosios Zelandijos naujakurius, atvykusius iš Anglijos. Pirmoji knyga ,,Baltojo debesies šalyje" pasakoja apie dvi jaunas moteris – Helen ir Gvynerą – atvykusias į mažai dar pažįstamą šalį kurti šeimų, dvi moterys iš skirtingų visuomenės sluoksnių tampa draugėmis, nes jas suveda ne tik ilga kelionė laivu, bet ir nelengva pradžia naujoje šalyje. Knyga buvo tokia įdomi, kad ir stebėjausi, ir džiaugiausi, ir liūdėjau kartu su Gvynera ir Helen, istorija įtraukė nuo pradžios ir nebepaleido. Antroji knyga – ,,Maorės daina" – tai pirmosios knygos tęsinys, kuriame pasakojama apie anksčiau minėtų moterų anūkių Eleinės ir Kuros tarpusavio santykius ir laimės paieškas. Kartu į istoriją sumaniai įterpiamos kalnakasybos vystymosi tame krašte peripetijos, per veikėjų charakterius atskleidžiant jų kasdienius rūpesčius ir ambicijas siekiant įsitvirtinti šiame augančiame krašte. Vėlgi istorija be galo įdomi ir įtraukianti, joje nemažai vietos skiriama čiabuvių maorių tradicijoms ir kadieniam gyvenimui. Kartais imi ir negali atsistebėti, kaip autorė geba taip įdomiai perteikti to laikotarpio dvasią. Plačiau pasidomėjus, išsiaiškinau, kad knyga nėra vien fatanzijos vaisius, autorė daug domėjosi tuo laikotarpiu, analizavo archyvus, tai greičiausiai ir lėmė tokį knygos autentiškumą. Nekantrauju perskaityt ir trečiąją knygą ,,Kivių šauksmas"! Tai puiki knyga vasaros vakarams, kai niekur nesinori skubėti, per langą pučia šiltas vėjelis, o tu pasijunti tarsi būtum pačioje Naujoje Zelandijoje. Ps. Maorių kalba Naujoji Zelandija vadinama Ilgojo baltojo debesies šalimi (Aotearoa).

Aistė R.
Balsuoti
Michelle Obama „Mano istorija“
Knygos autorius ir pavadinimas Michelle Obama Mano istorija Kodėl rekomenduojate šią knygą? Vienos žinomiausių Amerikos moterų biografija. Ji niekada netroško veltis į politiką ir būti pirmoji ponia. Ne, jos prioritetai buvo pagelbėti žmonėms savo žiniomis, kurias įgijo sunkiai mokydamasi ir kęsdama juodaodžių nepripažinimą. O tuo pačiu norėjo būti rūpestingiausia mama savo dukroms. Atvira ir nuoširdžiai parašyta knyga - puikiai vasaros pradžiai!

Vitalija T.
Balsuoti
Dovydas Pancerovas „Kiborgų žemė“
Knyga apie karą naujaisiais laikais. Žurnalistas Dovydas Pancerovas pasakoja apie savo nuotykius Ukrainoje, kuri patyrė Rusijos agresiją. Nors kartais primena skaitomą straipsnį, knyga be galo įtraukia ir verčia norėti ryte suryti kiekvieną puslapį. Nors dauguma to meto įvykių yra žinomi ar girdėti, Pancerovas pateikia įdomių detalių iš kasdienio gyvenimo karo sąlygomis: kaip tai yra pavojinga žurnalistui, kodėl tai sukrečia vietinius gyventojus, jų šeimas ir artimuosius.

Karolina S.
Balsuoti
Heather Morris „Aušvico tatuiruotojas“
Ši knyga nukelia į Antrąjį pasaulinį karą ir perteikia jo metu patirtą žiaurumą koncentracijos stovyklose. Pagrindinis veikėjas Leilas Sokolovas, žydas iš Slovakijos, patenka į Aušvico koncentracijos stovyklą. Čia jis įdarbinamas tatuiruotoju – žymi kiekvieną į stovyklą atvykstantį tremtinį. Pasakojimas užburia trumpais, bet įtraukiančiais segmentais. Pagrindinis herojus nepagražindamas parodo to meto įvykius, papasakoja jam tekusius išgyvenimus ir, kad ir kaip tai skamba keista, tekusį džiaugsmą įsimylint stovykloje esančią kalinę. Rekomenduoju kiekvienam, kuris domisi Antruoju pasauliniu karu ir tremtinių istorijomis.

Patricija V.
Balsuoti
Barack Obama „Pažadėtoji žemė“
Man ši knyga patiko dėl jos nuoširdumo. Buvęs JAV prezidentas įtaigiai ir įtraukiančiai papasakojo savo kadencijos užkulisius ir kasdienybę, ko reikėjo priimant svarbius sprendimus ir kaip tai paveikė jo šeimą bei gyvenimą. Knygoje nevengiama kritikos ar pajuokavimų, tai labai pagyvina tekstą. Rekomenduoju kiekvienam, kuris net nesidomi politika ar politiniais veikėjais. Tai yra asmenybė, kurią verta pažinti.

Dominykas K.
Balsuoti