„Brexito“ gali tekti palaukti: ES pasiruošusi atidėti išsiskyrimą su D.Britanija iki 2020 metų

„Brexito“ gali tekti palaukti: ES pasiruošusi atidėti išsiskyrimą su D.Britanija iki 2020 metų


Europos Sąjunga (ES), pasak laikraščio „Times“, yra pasirengus atidėti „Brexitą“ iki 2020 metų. ES diplomatai ruošiasi atitinkamus planus ir yra pasirengę toliau derėtis, rašo laikraštis, remdamasis neįvardytais šaltiniais, informuoja agentūra „Reuters“.


Jau prieš tai būta svarstymų atidėti Didžiosios Britanijos išstojimą, tiesa, tik trims mėnesiams - iki birželio pabaigos. Dabar diplomatai, anot „Times“, vertina teisinius būdus, kad „Brexitas“ galėtų būtų atidėtas iki 2020-ųjų. Briuselis šios informacijos kol kas oficialiai nepatvirtino.


Britų parlamentas antradienį didele dauguma atmetė premjerės Theresos May su ES suderėtą „Brexito“ susitarimą.


Tuo tarpu Th.May vyriausybė trečiadienį laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo Bendruomenių Rūmuose, bet tai neišveda Didžiosios Britanijos iš aklavietės „Brexito“ klausimu: nė vienas iš elgesio Europos Sąjungos atžvilgiu variantų neturi tvirtos daugumos pritarimo, praneša BBC.


Jungtinės Karalystės parlamentas tik 19 balsų dauguma atmetė pasiūlymą pareikšti nepasitikėjimą Th.May vyriausybe. Šį pasiūlymą opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy`is Corbynas iškėlė antradienį po to, kai Bendruomenių Rūmai didžiąja balsų dauguma atmetė Didžiosios Britanijos vyriausybės ir Europos Sąjungos suderintą sutartį dėl šalies pasitraukimo iš ES.


Trečiadienį 325 parlamentarai parėmė Th.May vyriausybę, o nepasitikėjimą ja pareiškė 306 Bendruomenių Rūmų nariai.


Po balsavimo Th.May pažadėjo įgyvendinti tautos sprendimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES.