Archeologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijų

Archeologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijų


Archeologai Egipte rado dešimtis kačių mumijų. Jos rastos trijose kapavietėse netoli sostinės Kairo, savaitgalį pranešė senienų ministras Chaledas al-Enanis.


Katės rastos patalpose, kurios buvo naudojamos kaip nekropoliai. Jų amžius - daugiau kaip 3000 metų. Taip pat aptikta 100 paauksuotų medinių kačių statulų bei skulptūra iš bronzos, skirta kačių karalienei Bastet, kuri buvo garbinama kaip saugotoja nuo blogio bei vaisingumo deivė. Kitos statulos iš medžio vaizduoja liūtą, karvę ir sakalą.


Archeologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijųArcheologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijųArcheologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijųArcheologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijųArcheologai Egipte rado dešimtis itin senų kačių mumijų


Jau prieš 4000 metų turtingi egiptiečiai laikė kates kaip naminius gyvūnus. Jos net buvo eksportuojamos. Gyvūnai apskritai dievų garbinimui vaidino didelį vaidmenį. Mokslininkai spėja, kad buvo mumifikuota dešimtys milijonų gyvūnų.


Egiptas praėjusiais mėnesiais paskelbė apie virtinę archeologinių atradimų - galbūt ir su viltimi taip išjudinti savo turizmo pramonę. Turizmas yra vienas pagrindinių pajamų šaltinių šaliai Afrikos šiaurės rytuose.