D.Tuskas užsipuolė D.Trumpo poziciją dėl Europos

D.Tuskas užsipuolė D.Trumpo poziciją dėl Europos


Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sako, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas priešinasi „stiprios ir vieningos“ Europos idėjai. Jis taip pat perspėjo, kad kitąmet Europos Parlamento rinkimuose gali iškilti nacionalistai, informuoja AFP.


Europos Vadovų Tarybos pirmininkas tokias mintis išsakė po to, kai D. Trumpas sukritikavo Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono bendrų Europos karinių pajėgų idėją.


„Pirmą kartą istorijoje turime JAV administraciją, kuri, švelniai tariant, yra neentuziastinga vieningos ir stiprios Europos klausimu“, - D.Tuskas sakė viešėdamas gimtojoje Lenkijoje.


Anksčiau jis yra išreiškęs susirūpinimą, kad D. Trumpas gali siekti sugriauti pasaulio santvarką, susiklosčiusią po Antrojo pasaulinio karo.


Šeštadienį laikraštyje „Gazeta Wyborcza“ publikuotame interviu D.Tuskas sakė, kad D.Trumpas tikriausiai nori matyti tokį pasaulį, kuriame Jungtinės Valstijos būtų vienoje pusėje, o kitos pavienės valstybės - kitoje.


Kalbėdamas apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus, kurie vyks 2019 m. gegužę. D.Tuskas perspėjo, kad juose gali iškilti dvi skirtingos kryptys - viena antieuropietiška ir nacionalistinė, o kita pasisakanti už kuo artimesnę ES integraciją.