Balsavimą dėl pasitikėjimo įveikęs V.Pranckietis: „Dabar galime ramiai dirbti“

Balsavimą dėl pasitikėjimo įveikęs V.Pranckietis: „Dabar galime ramiai dirbti“


Nors balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų, Seimo pirmininko pareigose išsilaikęs Viktoras Pranckietis yra optimistiškai nusiteikęs ir tikisi ramaus darbo parlamente.


„Aš tikėjausi sustabdyti procesą, kuris vilkosi bent 4,5 mėnesio ir atrodo, kad tas įvyko šiandien. Mes galime pasakyti žmonėms, kad dabar galime ramiai dirbti. Tai yra mokestiniai įstatymai, tai yra biudžetas ir kad galėtume toliau tęsti darbą, o ne kažkokią paraveiklą“, - po palankaus sau balsavimo žurnalistams antradienio vakarą sakė V. Pranckietis.


Jis pakvietė kolegas normaliam ramiam darbui. „Valdantieji šiandien parodė, kad jie yra mažuma. Aš manau, kad jie turi skaitytis ir su kitais Seime esančiais žmonėmis ir vėlgi kviečiu visus normaliam ir ramiam darbui“, - sakė V. Pranckietis.


Nors kai kurie parlamentarai suabejojo dėl Seimo nenumatyto posėdžio teisėtumo ir kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, V. Pranckietis sakė neabejojantis, kad posėdis buvo teisėtas.


Nei pozicijai, nei opozicijai neatstovaujantis V. Pranckietis dėl to problemos nemato, nes Seimo pirmininkas, anot jo, yra Seimo atstovas ir pagrindinis jo darbas yra atstovavimas. „Ir dar yra 7 pavaduotojai, yra kam veikti ir puikiausiai su tuo darbu susitvarkoma. Manau, tą darėme ir tą turėtume tęsti. Interesas yra Lietuvos, o ne kažkieno tai“, - tvirtino V. Pranckietis.


Paprašytas apibūdinti kaip jaučiasi po tokio balsavimo, politikas buvo ramus: „normalus tęstinis darbas, tai čia nieko naujo“.

REKLAMA


Beje, iš Seimo tribūnos kalbant V. Pranckiečiui valdantieji paliko posėdžių salę.


V. Pranckiečio vertinimu, jie „pademonstravo savo silpnumą“.


Seimo pirmininkas V. Pranckietis išsilaikė Seimo pirmininko pareigose.


Tai paaiškėjo po antradienio vakarą surengto slapto balsavimo Seime. Už tai, kad V. Pranckietis būtų atleistas iš Seimo pirmininko pareigų balsavo 3 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 1 biuletenis buvo sugadintas.


Sprendimas dėl Seimo pareigūnų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.


Beje, Statutas numato, kad Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.


Valdantieji planavo, kad V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų klausimas bus įrašytas į ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę. Tačiau pačiam V. Pranckiečiui paprašius, balsavimas buvo surengtas antradienį nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje, kurį sušaukė Seimo valdyba.