Pamatykite: patvirtinti galutiniai prezidento rinkimų rezultatai

Pamatykite: patvirtinti galutiniai prezidento rinkimų rezultatai


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino 2019 m. gegužės 26 d. vykusių Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo galutinius rezultatus.


Vadovaujantis Prezidento rinkimų įstatymu, nustatyta, kad rinkimuose dalyvavo 1 342 095 (53,88 proc.) rinkėjai. Už Gitaną Nausėdą balsavo 8881 496 (65,68 proc.) rinkėjai, už Ingridą Šimonytę – 443 394 (33,04 proc.) rinkėjai.


VRK informuoja, kad po Prezidento rinkimų rezultatų oficialaus paskelbimo VRK ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išrinktam kandidatui išduodamas Respublikos Prezidento pažymėjimas. Respublikos Prezidento pažymėjimas G. Nausėdai bus įteikiamas birželio 7 d., o pareigas jis eiti pradės po inauguracijos liepos 12 dieną.


VRK sekmadienio vakarą taip pat patvirtino su prezidento rinkimais vykusių rinkimų į Europos Parlamentą (EP) galutinius rezultatus.


Tris mandatus EP rinkimuose laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, po du – Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.


Po vieną mandatą gavo Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Valdemaro Tomaševskio vedamas blokas bei Aušros Maldeikienės komitetas.