Naujasis Lietuvos prezidentas G.Nausėda žada vienyti Lietuvą

Naujasis Lietuvos prezidentas G.Nausėda žada vienyti Lietuvą


Išrinktasis šalies prezidentas Gitanas Nausėda vėlyvą sekmadienio vakarą Daukanto aikštėje susirinkusiai miniai dėkojo už jam skirtus balsus. Vienu pagrindinių savo tikslų jis vardija partijų ir žmonių vienijimą. Dėl to jis sako esąs pasiruošęs kentėti.


„Aš stengsiuosi vienyti Lietuvos žmones, partijas. Stengsiuosi, kad Lietuvoje būtų mažiau pagiežos, beprasmiškos konkurencijos, kuri nelemia sprendimų. Dėl tos priežasties esu pasirengęs kentėti, jei reikės, bet nuosekliai sieksiu šito tikslo“, - sekmadienį Simono Daukanto aikštėje Vilniuje sakė G. Nausėda. Pirmosios savo, kaip prezidento, kalbos metu G.Nausėda sakė, jog yra labai dėkingas visiems savo konkurentams pirmajame rinkimų ture.


„Kai kuriuos juos pažinau iš kitos, žmogiškosios, pusės. Politikai gal kartais atrodo šiek tiek baisokai, žvelgiant iš televizijos ekrano, bet susipažinus su jais kaip žmonėmis, matai, kad tai tie patys žmonės su savo jausmais, savo ydomis, savo privalumais... Tai buvo dar vienas nuostabus patyrimas šitoje rinkimų kovoje“, - sakė naujai išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentas.


Taip pat, pridūrė G.Nausėda, jo oponentė antrajame rinkimų ture Ingrida Šimonytė buvo nuostabi konkurentė.


„Tai buvo konkurentė, apie kurią galima tik svajoti, kuri turi tikrai nuoširdų palaikymą, nes tai yra šviesus, išmintingas, kryptingas ir tikrai labai racionalus žmogus, kuris, be kita ko, vaidins Lietuvos politikoje labai svarbų vaidmenį artimiausiais dešimtmečiais“, - savo oponentę antrajame rinkimų ture gyrė G.Nausėda.

REKLAMA


Pasak naujai išrinkto prezidento, jis tikisi, jog santykiai su I.Šimonyte susiklostys draugiški ir kartu jie galės padaryti kur kas daugiau Lietuvos labui.


G.Nausėda savo kalboje pažadėjo, kad jis nepamirš savo rinkimų pažadų ir papildė, kad jam jų neleis pamiršti rinkėjai. Vienas iš pažadų, kurį jis teigė esąs pasiryžęs vykdyti – kurti gerovės valstybę Lietuvoje ir skatinti efektyvesnę regionų politiką.


„Lietuva tikrai nusipelno būti gerovės valstybe. Valstybe, kurioje gera visiems“, - sakė G.Nausėda.


G.Nausėda taip pat pažadėjo atverti Prezidentūrą Lietuvos žmonėms.


„Aš noriu, kad Prezidentūros rūmai atsivertų, priimtų žmones, parodytų svetingumą įvairioms visuomenės grupėms, kurios tikrai nusipelno būti išgirstos ir įvertintos (...) Patikėkite, bus čia veiksmo šiuose rūmuose“, - sakė naujasis šalies vadovas.


Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiks su išrinktuoju valstybės vadovu ekonomistu G.Nausėda.


Prezidentės paskelbtoje darbotvarkėje numatyta, kad susitikimas vyks 13.30 valandą.


Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, G.Nausėda prezidento rinkimuose surinko 65,86 proc. rinkėjų balsų, o jo oponentė, Seimo narė I.Šimonytė – 32,86 proc. balsų.


Naujasis prezidentas pradės eiti pareigas liepos 12-ąją po inauguracijos.