Aktualu: kaip kitąmet augs vidutinis atlyginimas ir minimali alga?

Aktualu: kaip kitąmet augs vidutinis atlyginimas ir minimali alga?


Kitąmet vidutinis darbo užmokestis (VDU) gali augti 8,1 proc., o minimali mėnesio alga - 9,5 proc. (pagal ankstesnę mokesčių sistemą), prognozuoja Lietuvos bankas (LB).


Kaip Trišalės tarybos posėdyje sakė Makroprudencinės analizės skyriaus viršininkas Andrius Škarnulis, VDU be priedų praėjusiais metais siekė 859,9 euro, o kitąmet jis, prognozuojama, gali siekti 991,8 euro (pagal ankstesnę mokesčių sistemą).


Tuo metu MMA kitais metais gali didėti 41 euru ir siekti 471,1 euro pagal ankstesnę mokesčių sistemą ir 607,3 euro pagal naują mokesčių sistemą.


Kaip nurodė A.Škarnulis, pagal šiuo metu turimus duomenis, Lietuva išlieka tarp didžiausią MMA ir VDU santykį ES turinčių šalių (šiuo atveju lyginami 2018 metų Lietuvos duomenys su kitų ES šalių 2017 metų duomenimis).


„Šiuo metu vaizdas yra toks, kad Lietuva išlieka tarp didžiausią santykį turinčių šalių. Esame penkti su 46,5 proc.“, - sakė A.Škarnulis.


Nuo šių metų MMA padidėjo 7,5 proc. ir siekia 430 eurų. Minimalus valandinis atlygis pakilo 7,5 proc., iki 2,63 euro.


Tiesa, įvertinus tai, kad nuo sausio 1 dienos įsigaliojo mokesčių reforma, MMA sudaro 555 eurus, o minimalus valandinis atlygis - 3,39 euro.


Praėjusiais metais MMA siekė 400 eurų, o minimalus valandinis atlygis - 2,45 euro.


Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. VDU ir didesnė kaip 50 proc. VDU.


Minimali alga Lietuvoje gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.