Du prekybos tinklai nubausti dėl kainų neatitikimo ir skelbtų nuolaidų netaikymo

Du prekybos tinklai nubausti dėl kainų neatitikimo ir skelbtų nuolaidų netaikymo


Du prekybos tinklai Lietuvoje nubausti tūkstantinėmis baudomis už nurodytų kainų neatitikimą bei skelbtų nuolaidų netaikymą.


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą skyrė bendrovei „Palink“, valdančiai „Iki“ parduotuvių tinklą, 10 tūkst. eurų, baudą, o bendrovei „RIMI Lietuva“, valdančiai „Rimi“ parduotuvių tinklą, - 8 tūkst. eurų baudą.


„Vartotojai dažnai skundžiasi dėl prekybos centruose ar kitose prekybos vietose nurodomų neteisingų kainų bei nepritaikomų skelbiamų akcijų kainų. Prekės, kurią renkasi pirkėjas, kaina turi didelę įtaką vartotojo ekonominiam elgesiui, todėl prekybininkai privalo laikytis profesinio atidumo reikalavimų ir kainas nurodyti neklaidindami vartotojų“, - VVTAT pranešime sako teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.


Tyrimus dėl galimų Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams įstatymo pažeidimų pradėjusi VVTAT nustatė, kad penkiose skirtingose „Iki“ parduotuvėse vartotojams nebuvo pritaikytos nuolaidos, pritaikytos mažesnės nei skelbtos nuolaidos arba prekės kainos kasoje neatitiko kainų, nurodytų kainolapyje.


„Rimi“ atveju nustatyta, kad dviejose parduotuvėse prekių kainos lentynose neatitiko kasoje pateikiamos kainų, taip pat vartotojams nebuvo pritaikytos skelbtos nuolaidos.


„Palink“ pripažino pažeidimus ir situaciją aiškino žmogiškąja klaida, t.y. tuo, kad vartotojų nurodyti neatitikimai kilo prekybos centro darbuotojams laiku nespėjus pakeisti kainų etikečių. Bendrovė kompensavo vartotojų patirtus nuostolius bei pateikė informaciją apie tokiems atvejams išvengti taikomas priemones: nemokama kokybės linija, mokymai bei konsultacijos darbuotojams.

REKLAMA


„Rimi Lietuva“ pažeidimus taip pat aiškino darbuotojų klaidomis bei informavo apie veiksmus, kurių ėmėsi pažeidimams ištaisyti: pašalino kainų neatitikimus, per lojalumo kortelių informaciją identifikavo vartotojus, kurie įsigijo prekes didesne kaina, ir atlygino jų patirtas išlaidas.


VVTAT komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Šiemet „Rimi Lietuva“ ir „Palink“ jau buvo skirtos baudos po 11 tūkst. eurų.


Prekybos tinklo „Iki komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė teigia, kad įmonėje dirba daugiau nei 6,5 tūkst. darbuotojų komanda, kuri kasdien aptarnauja apie 300 tūkst. pirkėjų.


„Parduotuvės veikla, taip pat didelis prekių asortimentas sąlygoja itin gausų kasdienių darbinių užduočių skaičių. Viena iš tokių kasdienių užduočių yra ir prekių kainolapių keitimas.


Nors prekių kainos įmonės prekių asortimento, kainodaros ir akcijų valdymo programoje keičiamos centralizuotai, tačiau atspausdintus kainolapius prie prekių parduotuvių lentynose turi sudėlioti atsakingi kiekvienos parduotuvės darbuotojai. Vis dėlto rankomis pakeičiant ne vieną šimtą kainų etikečių, deja, bet retsykiais įsivelia žmogiškųjų klaidų“, - aiškina B.Čaikauskaitė.

REKLAMA


Pasak jos, apgailestaujama dėl visų atvejų, kada vartotojai buvo suklaidinti ar patyrė nepatogumų dėl klaidų prekių kainolapiuose.


„Tuo pačiu mes suvokiame atsakomybę prieš savo pirkėjus ir darome viską, kad tokios situacijos nepasikartotų. Gavę vartotojų skundus, aktyviai bendradarbiaujame su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir visada siekiame kompensuoti pirkėjams jų patirtus nepatogumus ir kitas išlaidas pirkėjams atlyginame žalą ir kompensuojame patirtus nepatogumus.


Dar kartą apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos ir raginame pirkėjus, pastebėjusius kainų neatitikimus, visuomet apie tai pranešti mūsų parduotuvių darbuotojams“, - rašoma įmonės atstovės komentare.