15-mečiui lenktynininkui G.Grinbergui - istorinė galimybė Prancūzijoje

15-mečiui lenktynininkui G.Grinbergui - istorinė galimybė Prancūzijoje


Vilnietis Gustas Grinbergas pateko tarp talentingiausių viso pasaulio lenktynininkų ir sieks laimėti svajonių prizą - galimybę visą sezoną atstovauti „Formulės 4“ komandai.


Paskelbta, kad lietuvis pakviestas į „Richard Mille Young Talent Academy“ lenktynininkų gretas. Gruodžio 11-12 d. Prancūzijoje „Paul Ricard“ trasoje 17 geriausių 15-17 metų lenktynininkų varžysis dėl didžiojo prizo - vieno iš žinomiausių pasaulio laikrodžių gamintojo „Richard Mille“ paramos 2019 m. „Formulės 4“ sezonui.


„Richard Mille“ apie akademijos, padėsiančios kartingų lenktynininkams tapti automobilių sporto pilotais, įsteigimą paskelbė dar pavasarį. Lenktynių specialistai žadėjo stebėti viso pasaulio geriausiuosius ir metų pabaigoje juos pakviesti į formulių lenktynių trasą. Spalį paskelbtas laimingųjų sąrašas, kuriame atsidūrė lenktynininkai iš 14 šalių ir penkių žemynų. Lietuvai atstovaus 15-metis G.Grinbergas. Atrankos metu jaunuoliai sės prie „Formulės 4“ bolido vairo, juos testuos fizinio pasirengimo treneriai, psichologai, žurnalistai. Geriausiai įvertintam lenktynininkui bus padengtos visos 2019 m. Prancūzijos „Formulės 4“ čempionato išlaidos, kurios siekia daugiau nei 120 tūkst. eurų.


„Esu nugalėjęs Lietuvos, Lenkijos ir Italijos čempionatuose, bet šie metai man buvo pirmieji aukščiausioje pasaulio kartingų lygoje - Europos ir pasaulio čempionatuose. Pergalių šiemet neiškovojau, bet gal kitos mano savybės atkreipė „Richard Mille“ akademijos dėmesį. Gamyklinėje „BirelART“ komandoje daug išmokau, dirbau su inžinieriais, fizinio parengimo treneriais ir jaučiu, kad esu pasiruošęs tolesnei automobilių sportininko karjerai. Akademijoje tikiuosi pasirodyti kuo geriau ir tikiu, kad kitąmet Lietuvos vėliavą matysite ne vienose svarbiose automobilių sporto varžybose“, - sakė Vilniaus VGTU inžinerijos licėjaus moksleivis G.Grinbergas.

REKLAMA


Kartu jis patikino, kad 2019 m. ketina dalyvauti ir keliose tarptautinėse kartingų lenktynėse. Priminsime, kad lietuvis prieš dvi savaites sėkmingai varžėsi Europos Le Mano serijos komandos „Oregon Team“ atrankoje ir buvo pakviestas lenktyniauti jos gretose 2019 m. sezone.


2001 m. įkūręs laikrodžių dirbtuves, šveicaras Richardas Mille visada rėmė geriausius pasaulio sportininkus. Ir ne tik lenktynininkus. Partnerystės sutartys sudarytos su pirmąja pasaulio teniso rakete Rafaeliu Nadaliu, kalnų slidinėjimo žvaigžde Alexisu Pinturaultu. Tačiau didžiausia aistra įkūrėją sieja su automobilių sportu. „Richard Mille“ logotipus galima pamatyti ant Alaino Prosto, Sebastieno Ogiero, Felippe Massos, Romaino Grosjeano ir kitų žvaigždžių kombinezonų.


„Richard Mille Young Talent Academy“ išskirtinumas tas, kad joje gali dalyvauti visi kartingų lenktynininkai. Vienintelis kriterijus, į kurį atsižvelgiama atrenkant geriausiųjų 17-uką, - turimi lenktynininko gebėjimai ir galimybė tobulėti ateityje. Šis unikalus požiūris atveria duris sportininkams, kurie tikisi daug pasiekti automobilių sporto pasaulyje. Mes žinome, kaip sunku jauniems lenktynininkams persėsti iš kartingo į automobilį, todėl kartu su „Richard Mille“ sukūrėme šį pirmąjį pasaulyje projektą, padėsiantį atrasti naujus talentus“, - sakė „BirelART“ prezidentas Ronnis Sala.


Projekte dalyvaujantis „All Road Management“ ir „ART Grand Prix“ lenktynių komandos įkūrėjas Nicolasas Todtas taip pat yra tikras, kad „Richard Mille Young Talent Academy“ padės misijoje atrandant jaunus ir perspektyvius lenktynininkus. Pasak jo, tai tik pirmas globalios strategijos žingsnis populiarinant kartingų ryšį su automobilių sporto pasauliu.