Antrajame Dakaro ralio etape B. Vanagas užėmė 18-ąją vietą

Pietų Amerikoje vykstančio 38-ojo Dakaro ralio antrajame etape antradienį „Toyota Hilux“ bolidu važiuojantis lietuvis lenktynininkas Benediktas Vanagas automobilių kategorijoje užėmė 18-ąją vietą.

Nugalėjo prancūzas Sebastianas Loebas („Peugeot“). Devyniskart pasaulio ralio čempionato (WRC) nugalėtojas 275 km greičio ruožą įveikė per 2 val. 6 min. 55 sek.

Antrąją vietą užėmė pirmojo etapo nugalėtojas – 2015 metų Dakaro ralio čempionas katarietis Naseras Al Atija („Toyota“). Jis nuo S. Loebo atsiliko 1 min. 23 sek. Trečias buvo ispanas Karlosas Sainsas („Peugeot“ +2 min. 18 sek.).

Penktą kartą Dakaro ralyje dalyvaujantis B. Vanagas nugalėtojui pralaimėjo 20 min. 31 sek.

„Labai techniškas laiko ruožas. Labai daug purvo, nemažai „feš-feš’o". Esu žiauriai piktas dėl teisėjų sprendimo, kad įkišo septynis lėtesnius varžovus priekyje mūsų. Turėjome labai daug pavojingų momentų. Trečdalį trasos, bemaž šimtą kilometrų važiavome dulkėse puse savo pajėgumo – tiesiog fiziškai nieko negali padaryti, tačiau esame finiše. Manau, padarėme gerą darbą, važiuojame į bivuaką ir laukiame rytojaus“, – sakė B. Vanagas.

Antrojo etapo metu B. Vanagas ir jo šturmanas iš Lenkijos Sebastianas Rozvadovskis laikėsi tokios pačios taktikos, kaip ir išvakarėse: greitai kur galima ir ypač atsargiai, kai matomumas prastas.

Pagal organizatorių informaciją, daug kelių buvo paplauti bei išgraužti neseniai praėjusių liūčių.

Kitas Lietuvos atstovas Antanas Juknevičius su „Toyota Hilux“ bolidu (+32 min. 35 sek.), dar negalutiniais duomenimis, užėmė 23-iąją vietą, o Vaidotas Žala su „Seat Leon“ automobiliu šiame etape susidūrė su elektros sistemos gedimais ir finišo dar nepasiekė.

S. Loebas pakilo į pirmąją vietą bendroje įskaitoje. Jis 28 sek. lenkia N. Al Atiją ir 1 min. 56 sek. – K. Sainsą.

Tarp kol kas klasifikuoto 31 sportininko B. Vanagas (+22.28) užima 17-ąją vietą, o A. Juknevičius (+36.19) – 25-ąją.

Motociklų varžybose etapą laimėjo nugalėtojo titulą ginantis australas Tobis Praisas (KTM). Jis finišavo per 2 val. 37 min. 32 sek.

Antras buvo austras Matijas Volkneris (KTM, +3.22), trečias – portugalas Paulas Gonsalvešas („Honda“, +3.51).

T. Praisas tapo bendrosios įskaitos lyderiu. 2 min. 39 sek. jam pralaimi M. Volkneris.

Tarp keturračių vairuotojų antradienį greičiausias buvo argentinietis Pablas Kopetis („Yamaha“) – 3 val. 14 min. 29 sek. Jis pirmauja ir bendroje rikiuotėje.

Iš viso dalyviams antradienį reikėjo nuvažiuoti 803 km nuo Resistensijos iki San Migelio de Tukumamo. Trečiajame etape trečiadienį dalyviai važiuos 780 km nuo San Migelio de Tukumo į San Salvadoro de Chuchujo. Greičio ruožą sudarys 364 km.

Šių metų Dakaro ralyje dalyvauja 144 motociklai, 87 automobiliai, 50 sunkvežimių ir 37 keturračiai.