Ar mokame tinkamai kvepintis?

Ar mokame tinkamai kvepintis?


Prisipažinkime, viliojamai kvepėti norime visi, tačiau kartais patiriame nesėkmių. Arba aromatas nesilaiko ilgai, arba nuo per aitraus kvapo aplinkiniams riečia nosį, o kartais dieną pasikvepiname tik vakarui tinkančiais kvepalais.


Dalia VALENTIENĖ


Kvapas – kaip vizitinė kortelė


Kvapas atspindi mūsų charakterį, stilių ir padeda formuoti įvaizdį. Puiku, jeigu pasiekiame savo dvasinio pasaulio, drabužių stiliaus ir aromato harmoniją. Surasti „savo kvapą“ nėra lengva, o kad kiti jį pajustų kaip išskirtinį, sukeliantį nepakartojamą įspūdį ir paliekantį prisiminimą, reikia žinoti keletą gudrybių.


„Nuo tada, kai žmonės išmoko naudotis magiška aromatų galia, praėjo daug laiko. Suvokti ir įvaldyti parfumerijos meną – tikrai sunkus ir atsakingas darbas, tai gali ne kiekvienas. Išskirti ir pajusti visas kvapą sudarančias natas gali tik itin išlavintos uoslės žmonės, parfumerija besidomintys daugybę metų. Tačiau kiekvienas, netgi ne itin daug dėmesio skiriantis kvepalams ir jų sudedamosioms dalims, gali atsirinkti, kurie kvapai patinka, o kurie – ne“, – sako „Parfum Express“ atstovė Vaida Verbalytė.

REKLAMA


Aromatas yra įvaizdžio dalis, kuri, ko gero, sukelia netgi didesnį įspūdį negu apranga ar papuošalai, nes kvapai išlieka atmintyje, žmonės mus sieja su tam tikrais kvepalais. Todėl svarbu tinkamai pasirinkti, tinkamai pasikvepinti ir telieka džiaugtis komplimentais, mėgautis dėmesiu ir jaustis patogiai savo susikurtoje oazėje. Jūsų kvepalai – jūsų asmenybės atspindys, prieš pasakant nepažįstamajam „labas“ jau sukuriantis apie jus vienokią ar kitokią nuomonę – svarbu, kad ji būtų tokia, kokią siekėte sukurti.


Tikrųjų kvepalų intriga


Viena žinomiausių pasaulio moterų, mados imperijos karalienė Koko Šanel į klausimą, kur reikia kvepintis, atsakydavo paprastai: „Ten, kur norisi būti bučiuojamai.“ Su šia mintimi nedrįstų nesutikti tikriausiai nė viena moteris, tačiau prie garsiosios K. Šanel patarimo būtų galima pridėti dar keletą kitų.


Iš tiesų galioja tam tikros taisyklės, kaip tinkamai kvepintis. Jas žinoti būtų pravartu kiekvienam, tuomet, pasikvepinę savo pamėgtu aromatu, juo galėtume džiaugtis kur kas ilgiau.

REKLAMA


„Visų pirma reikia pabrėžti, kad tualetinis (eau de toilette – EDT) ar kvapusis (eau de parfum – EDP) vanduo skiriasi nuo tikrųjų kvepalų (pure parfum – PP). Tikrieji kvepalai – tai viena intymiausių ir subtiliausių moters paslapčių. Jie turi būti atrasti, o ne afišuojami. Kvepalus reikia tepti tik ant švarios odos, patariama – pulso vietose: ant riešų, alkūnių, vidinės kelių pusės, kaklo. Ten, kur juntamas pulsas, paprastai yra ploniausia oda, kapiliarai – arčiausiai epidermio, todėl, be abejo, ten ir šilčiausia. Tad su kiekvienu širdies dūžiu jūs tiesiog sukuriate intrigą – aromatas sklinda į aplinką, sudomina, bet norint jį pajusti tikrąjį, tokį, koks yra ne aplinkoje, o susipynęs su natūraliu jūsų kvapu, teks prieiti arčiau ir pabandyti tą paslaptį įminti“, – dėsto kvapų specialistė.


Kad aromatas išliktų


Tualetinis ir kvapusis vanduo naudojamas dažniausiai. Juo kvepinti taip pat patariama pulso vietas, tačiau jį galima purkšti ir ant drabužių. „Norint sukurti aplink save aromato šleifą patariama ne tik purkšti subtiliąsias kūno vietas, bet ir išsimaudyti dulksnoje. Žinoma, svarbu nepersistengti, per daug neprisipurkšti, nes pats, pripratęs prie savo aromato, gali jo nejusti, tačiau aplinkiniams pernelyg sodrus kvapas gali sukelti neigiamų emocijų. Per daug užpurkštų kvepalų tampa jau ne rafinuota paslaptimi, o vulgaria tiesa“, – teigia V. Verbalytė.



Galvodami apie sveiką gyvenseną vis dažniau renkamės natūralius, aliejinius ar vaškinius, kvepalus. Turėtume žinoti, kad natūralių kvepalų aromatas išgaruoja greičiau nei sintetinių. Be to, uoslė prie jų greitai pripranta ir dažniausiai patys kvapo nebeužuodžiame. Todėl specialistai pataria natūraliais aromatais kvepintis kiek gausiau ir dažniau nei įprastais sintetiniais. Pasak jų, geriausia 2–3 lašus aliejinių kvepalų užlašinti ant pirštų pagalvėlių ir patepti pulsuojančias kūno vietas – riešus, odą už ausų, kaklą. Tačiau su aliejiniais kvepalais ypač atsargiai reikėtų elgtis vilkint šviesius drabužius.


Vyrų kvepinimosi ypatumai


Iš esmės moterų ir vyrų kvepinimosi procesas nelabai skiriasi, nes, ko gero, ir vyrai nori būti bučiuojami... Ir jiems patariama kvepinti pulso vietas. Tačiau viena taisyklė skirta tik jiems. „Vyrams būtų geriausia pasirinkti tos pačios linijos skutimosi priemones, kad kvepalų ir balzamo po skutimosi kvapai nebūtų skirtingi ir nesukurtų neskoningumo įspūdžio“, – pabrėžia pašnekovė.


Ar mokame tinkamai kvepintis?

Vyrai visada nori būti lyderiai, o ginklu pasirinkę aromatą neretai persistengia pasipurškę per daug kvepalų...


Vyrai visada nori būti lyderiai, stiprūs, jie siekia išsikovoti dėmesį ir palankumą, o ginklu pasirinkę aromatą neretai persistengia pasipurškę per daug kvepalų... Tokius vyrus išgelbės tik saikas ir taikliai pasirinktas „savas aromatas“. Juo pakaktų pakvepinti vidinę kaklaraiščio pusę ar švarko apykaklės atvartą.


Aromatą išlaiko natūralūs audiniai


Tualetinio ir kvapiojo vandens papurškus ant drabužių, skirtingos sudėties audiniai kvapą išlaiko skirtingai. Iš sintetinių audinių aromatas išgaruoja greičiau, o natūralūs audiniai – medvilnė, kašmyras, šilkas, kailis – jį išlaiko itin gerai.


Vis dėlto drabužius patariama purkšti dulksna, iš toliau, kad tualetiniam ar kvapiajam vandeniui išdžiūvus ant audinio neliktų dėmių. Šviesų drabužį geriau kvepinti iš vidinės pusės, po apykaklės atvartu ar kišenėlės viduje, taip pat galima kvepinti pamušalą, vidines siūles ar šalikėlio kamputį. Na, o jeigu taip atsitiktų, kad pasikvepinus liktų dėmė, atminkite, jog iš vilnonių ir šilkinių audinių dėmes galima pašalinti vyno spiritu ar grynu glicerinu. Suvilgykite dėmę viena iš priemonių, vėliau pavalykite ją vatos tamponu, suvilgytu acetonu. Galiausiai drabužį išskalbkite.


Ar kvepinti plaukus?


Specialistai tvirtina, kad plaukus kvepinti galima, tik tai daryti reikia saikingai ir ne per dažnai. Tiesiog užpurkškite tualetinio ar kvapiojo vandens ant drėgnų plaukų arba šukų, kuriomis šukuosite plaukus.

REKLAMA


„Norėdami, kad aromatas laikytųsi ilgiau, papurkškite jo ir ant plaukų, jie ypač gerai išlaiko kvapus, tik nepersistenkite, nes į kvepalų sudėtį įeinantis alkoholis gali juos sausinti“, – pataria V. Verbalytė.


Beje, nereikėtų pamiršti, kad plaukų šampūnas, kondicionierius, lakas, putos ar kitokios plaukų priežiūros ir formavimo priemonės taip pat turi savo kvapą. Todėl įvertinkite, koks kvapų kokteilis išeis, kai plaukus papurkšite kvapiuoju ar tualetiniu vandeniu. Jeigu plaukai skleidžia per daug įvairių aromatų, vertėtų kvepinti odą ar drabužius, o ne plaukus.


Dažniausios kvepinimosi klaidos


Kvepinantis būtina žinoti, ko negalima daryti. Pavyzdžiui, papurškus kvepalų ant riešų negalima jų stipriai vieno į kitą trinti, antraip jūs tiesiog pagreitinsite aromato garavimą. Reikia leisti skysčiui natūraliai išdžiūti. Nedera purkšti per daug kvepalų, kitaip nuo jų gali įsiskaudėti galvą ne tik jums, bet ir aplinkiniams. „Turėtumėte atminti, kad kvepalų negalima purkšti ant nešvarios, prakaituotos odos. Karštą vasaros dieną, einant degintis ar tiesiog pasirengus ilgiau būti saulėje, reikėtų iš viso vengti kvepinimosi – šilumoje aromatai itin suintensyvėja. Be to, papurškus kvepalų ir tuoj pat atsigulus degintis ant pakvepintų kūno vietų gali atsirasti pigmentinių dėmių“, – įspėja pašnekovė.


Nereikėtų kvepintis ir prieš einant sportuoti ar į baseiną. Taip pat niekada nelašinkite kvepalų ant bižuterijos – ji pakeis spalvą, gali būti sugadinti juvelyriniai akmenys. Jei kvepalai nėra intensyvūs, purkškitės ne dažniau nei kas 4 valandas.


Kad kvepalai neprarastų savo savybių, juos patariama laikyti tamsioje sausoje vietoje, kurios nepasiekia saulės spinduliai. Parfumeriai teigia, kad kvepalų galiojimo laikas – nuo 3 iki 5 metų.


* * * * * * *


Kvapai dienai ir vakarui


Dieniniai kvepalai puikiai tinka kvepintis dienomis, o štai vakariniai dieną netinka, juos reikėtų naudoti išskirtinėmis progomis.
Kuriam paros laikui tinka tam tikri kvepalai – svarbus aspektas. Dieną derėtų rinktis gaivesnius, lengvesnius, švelnesnius aromatus, o vakare jau galima kvepintis kiek saldesniais, prieskonių turtingesniais aromatais. Tiesa, svarbu nepamiršti, kad susiruošus į prabangų restoraną nereikėtų persistengti – kvepinkitės kukliai, juk nenorite užgožti nuostabiai viliojančių patiekalų kvapų?


Parengta pagal žurnalą „Savaitė" (2016 m. Nr. 12)

Ar mokame tinkamai kvepintis?







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)